scorecardresearch.com Türkiye'de Kamu Yönetimi Sorunları ve Tüm Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'de Kamu Yönetimi Sorunları

Türkiye'de Kamu Yönetimi Sorunları

Yazar : Hasan Hüseyin Çevik

Sayfa Sayısı : 351

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kamu Yönetim Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

3. Baskısını yapan kitapta, günümüzün modern dünyasında kamu yönetimi hem yapısal olarak hem de işlevsel olarak bireyin yaşamını her an etkilemektedir. Bunun temel nedeni belki de kamu yönetiminin sunduğu ya da sunmaya çalıştığı hizmetler vasıtasıyla insanlarla bire bir temas halinde olmasıdır. Ancak günümüz dünyasında devletlerin kendi halklarını memnun etmede oldukça başarısız oldukları bir gerçektir. Çünkü bir ülkede yaşayan her kişinin yaşamını her an etkileyen kamu yönetimi uygulamalarını her vatandaş bizzat hissedebilmektedir. Bu kitabın yazılmasında ana etken, yukarıda sözü edilen toplumsal memnuniyetsizliğin Türkiye''de en üst seviyede herkes tarafından hissedilmesidir. Türkiye''de kamu yönetiminin hem yapısal hem de işlevsel olarak iflasa doğru gittiği günümüzde bunun kaynaklarının Türkiye''deki devlet yönetimi anlayışı, bürokratik yapı ve işleyiş, yönetim teknikleri ve bunlarla bağlantılı noktalar olduğu düşünülmektedir. İşte bu kitap, bunlardan bazılarını ortaya koyabilmek için Türkiye''deki kamu yönetimi sorunlarının sadece birkaçını tartışmayı amaçlamıştır. Bu noktada özellikle Türkiye''deki devlet yönetimi anlayışı, bürokrasi, merkeziyetçilik ve yerelleşme, hukukun üstünlüğü ve bazı çağdaş yönetim teknikleri ele alınmaya çalışılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963