scorecardresearch.com Mahalli İdareler ve Tüm Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mahalli İdareler

Mahalli İdareler

Yazar : Ahmet Ulusoy

Sayfa Sayısı : 456

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kamu Yönetim Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Mahalli idareler maliyesi başlığını taşıyan bu kitap, toplumsal yaşamımızın her alanında etkisini hissettiren ve giderek önem kazanan mahalli idareleri; teori, politika ve uygulamadan örneklerle ele almaktadır. Bilindiği gibi demokratikleşme ve ekonomik etkinlik arayışları mahalli idarelerin önemini artırmıştır. Kitapta, önemi artan mahalli idarelerin var oluş gerekçeleri ortaya konulmakta, ideal mahalli idarelerin taşıması gereken özellikleri belirtilmekte, toplum yaşamı ve idari sistem açısından taşıdığı önem vurgulanmaktadır. Kitapta ayrıca, merkezi idare-mahalli idare ilişkilerinin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusu teorik bilgiler ve ülke uygulamalarından elde edilen tecrübeler ışığında değerlendirilmektedir.
Kitapta, Dünyada ve Türkiye''de mahalli idare uygulamaları, mahalli idarelerin türleri, yapısı, organları ile merkezi idare-mahalli idare ilişkileri de ele alınmaktadır. Ayrıca Türkiye''de mahalli idare sisteminin karşı karşıya olduğu temel sorunlara değinilerek, bu sorunların çözümünde mahalli idareler maliyesinin yeniden düzenlenmesi, alternatif hizmet sunum yöntemlerinden yararlanılması gibi çeşitli çözüm önerileri sunulmaktadır.
Kitap, hem üniversitelerde okutulan mahalli idareler (mahalli idareler maliyesi) derslerine yönelik, hem de mahalli idarelerde görev yapan ya da yakın ilişki içinde olan kişilere teorik ve uygulamalı bilgi sunacak formatta hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963