scorecardresearch.com Kamu Yönetimine Giriş ve Tüm Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Yönetimine Giriş

Kamu Yönetimine Giriş

Yazar : DOÇ. DR. ŞABAN KAYIHAN

Sayfa Sayısı : 413

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kamu Yönetim Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


‘Kamu Yönetimi’ veya ‘Kamu Yönetimine Giriş’, Üniversitelerin Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin genelde Kamu Yönetimi Bölümlerinde, kısmen de diğer bölümlerinde okutulan temel bir derstir. Kitap, bu dersin müfredatına uygun olarak hazırlanmış olup, kamu yönetimi ile ilgili giriş mahiyetindeki temel ve klasik konuların yanı sıra, çağdaş kamu yönetimi anlayışının gerekleri olan yeni konuların da yer aldığı zengin bir içeriğe sahiptir. Sekiz bölümden oluşan kitapta, kamu yönetiminin niteliği ve gelişmesi, kamu yönetiminin görev, yetki ve sorumluluğu, kamu yönetimi sistemleri (merkezden ve yerinden yönetim), kamu yönetiminin denetimi, kamu yönetiminin örgütlenmesi (bürokrasi), kamu yönetiminde değişim eğilimleri ve reform, yeni kamu yönetimi anlayışı ve yönetişim ile farklı ülkelerin kamu yönetimi sistemlerinin karşılaştırılmasına yer verildi. Ayrıca öğretim elemanları ve öğrencilere yardımcı olmak amacıyla bir Soru Bankası hazırlanarak kitabın sonuna eklendi.
Konu Başlıkları
-       Kamu Yönetiminin Niteliği ve Gelişmesi
-       Kamu Yönetiminin Görev ve Yetkileri
-       Kamu Yönetimi Sistemleri
-       Kamu Yönetiminin Denetimi
-       Kamu Yönetiminin Örgütlenmesi
-       Kamu Yönetiminde Değişim ve Reform
-       Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı
-       Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963