scorecardresearch.com Kamu Maliyesi (Nurettin Bilici) ve Tüm Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Maliyesi (Nurettin Bilici)

Kamu Maliyesi (Nurettin Bilici)

Yazar : Nurettin Bilici

Sayfa Sayısı : 238

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kamu Yönetim Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitapta Kamu Maliyesi dersinin konuları; kamu harcamaları, kamu borçları, bütçe, kamu gelirleri ve maliye politikası beşli sınıflaması kapsamında incelenmiştir. Beş grup konu, iki ana kısım ve on üç bölüme dağıtılmıştır. Konuların işlenmesinde; aşırı detaydan kaçınan, açıklamaların şekil ve tablolarla desteklendiği, kolay anlaşılır, akıcı bir üslup kullanılmasına özen gösterilmiştir. Kitap bu haliyle; gerek hukuk öğrencilerinin, gerekse sosyal bilimlerin diğer alanlarındaki öğrencilerin Kamu Maliyesi dersi bilgi ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.


Konu Başlıkları
-       Kamu Giderleri: Sınıflandırılması, Artış Nedenleri
-       Devlet Borçları: Sınıflandırılması, Borç Verenin Avan–tajları
-       Bütçe: Bütçeleme İlkeleri, Bütçenin; Hazırlanması, Yasalaşması, Uygulanması, Denetimi
-       Kamu Gelirleri: Vergi Kavramı, Vergi Adaleti, Vergiye Karşı Tepki, Gelir–Servet–Harcama Üzerinden Alınan Vergiler
-       Maliye Politikası: Klasik (Geleneksel) Anlayışın Maliye Politikası, Modern (Çağdaş) Anlayışın Maliye Politikası
-       Kamu Maliyesinin Konusu Ve Kapsamı
-       Kamu Giderleri
-       Devlet Borçları
-       Bütçe, Ön Bilgiler
Bütçeleme Süreci (Merkezi Yönetim Bütçesi)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963