scorecardresearch.com Belediyelerde Hizmet Yönetimi Ve Pazarlama ve Tüm Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Belediyelerde Hizmet Yönetimi Ve Pazarlama

Belediyelerde Hizmet Yönetimi Ve Pazarlama

Yazar : Ömer Torlak

Sayfa Sayısı : 173

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kamu Yönetim Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Günümüzde insanlara hizmet sunma noktasındaki en yoğun yerel yönetim birimi belediyelerdir. Belediyeler bu geniş çerçevedeki hizmetleri sunarken, belirli bir mevzuat çerçevesinde, kendilerine gösterilen doğrultuda hareket etmek zorundadırlar. Mevzuat gereği elde ettikleri gelirlerle bu hizmetlerin giderlerini karşılamak ve ayrıca hizmetlerde kâr amaçsız olmak durumundadırlar. Bu yönü ile belediyeler kâr amaçsız işletmeler olarak değerlendirilebilirler.
Yrd. Doç. Dr. Ömer Torlak''ın kaleme aldığı Belediyelerde Hizmet Yönetimi ve Pazarlama isimli bu kitapta; belediye hizmetlerinin neler olduğu tanımlanmakta, belediyelerde hizmet odaklı bir yönetim çerçevesinde hizmet yönetiminin nasıl olması gerektiği üzerinde durulmakta ve belediyelerde hizmet odaklı yeni yönetim anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerine pazarlama yaklaşımının uygulanabilirliği açıklanmaktadır.
Kitap; belediye hizmetlerinin sunulmasında gerek hizmetlerin kalite olarak gelişmesi, gerekse maliyetlerinin azaltılması açısından, belediyelerde hizmet yönetimi anlayışı ile pazarlama uygulamalarının yerleştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çok faydalı bir kaynak niteliği taşımaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963