scorecardresearch.com İŞTE MICROSOFT WINDOWS 98 (INRODUCING MICROSOFT WINDOWS 98) ve Tüm İşletim Sistemleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
İŞTE MICROSOFT WINDOWS 98 (INRODUCING MICROSOFT WINDOWS 98)

İŞTE MICROSOFT WINDOWS 98 (INRODUCING MICROSOFT WINDOWS 98)

Yazar : RUSELL BORLAND

Sayfa Sayısı : 464

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : İşletim Sistemleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Kişisel bilgişlem için en hızlı ve güvenilir 32 bitlik işletim sistemi olan Microsoft Windows 95, piyasaya sürüldüğünden bu yana yüz milyonlarca PC kullanıcısının verimliliğini artırdı, zamandan kazanmasını sağladı ve daha eğlenceli bir ortam sundu. İŞTE MİCROSOFT WONDOWS 98, yeni işletim sistemi ile ilk tanışmanız olacak ve PC''ye bakışınızı değiştirecek. Windows 98, Microsoft Internet Explorer''ın 4.0 sürümü ile beraber, Internet ve intranetleri istediğiniz gibi kullanmanız için gerek duyduğunuz her şeye sahip. Bunlar arasında, gelişmiş tarama yeteneklerini, Internet iletişim araçların ve İnternet bilgilerinin dağıtılmasını otomatik hale getiren teknolojileri sayabiliriz. Windows 98''in masaüstünde yapılan değişiklerle, günlük işler ve ınternet erişimi eskisinden çok daha kolay hale geldi:
 • Active Desktop, çalışma alanınızı bağlantılar, çerçeveler, sanat eserleri ve devingen denetimlerle özelleştirmenize izin verir.
 • Yeni Web View seçeneği ile bilgisayarınıza bir Web sayfasını tarıyormuşçasına göz atabilirsiniz. Tarayıcıya benzeyen bir pencerede, Web bölgesinde dolaştığınız gibi klasörler ve disk sürücüleri arasında ileri geri hareket edersiniz.
 • Bir Web sayfasını ya da herhangi bir HTML belgesini masaüstü duvar kağıdı olarak kullanabilirsiniz.
 • Daha iyi çoklu ortam araçları sunar, ses, görüntü ve canlandırılmış ortamı eskisinden daha hızlı ve daha yüksek kalitede elde etmenizi sağlar ve veri yayımlama hizmetlerini destekler.
 • Yüzlerce yeni yazıcı, modern ve diğer donanım sürücülerini kapsayan iyileştirilmiş donanım uyumluluğu sunar ve donanım yükleme ve kurmayı çok daha kolaylaştırır.
 • Windows 98 Digital Video Disc (DVD) sürücülerini, daha büyük sabit diskleri, birden çok ekranı ve Universal Serial Bus''ı (USB) destekler. İŞTE MICROSOFT WINDOWS 98, Windows 98''in nasıl görüneceğini ve çalışacağını size gösteren bir rehberdir. Active Desktop''ın, PC''nizi ağların, intranetlerin ve Internet''in büyük dünyasına nasıl bağlandığını göreceksiniz. Ayrıca, bilgisayarınızla iletişime geçmenin eğlenceli olduğu kadar, verimliliğinizi de artıran birçok yeni yöntemi keşfedeceksiniz. Kişisel bilgişlemin yeni arabirimini, görmek istiyor ve Microsoft''un gelecekteki sistem yazılımı stratejisini merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963