scorecardresearch.com Yönetimle İlgili Her Şey (5 Kitap) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yönetimle İlgili Her Şey (5 Kitap)

Yönetimle İlgili Her Şey (5 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.KAZANMAK İSTİYORSANIZ


 • General Electric efsanesinin yaratıcısı Jack Welch’in amacı, büyüklü küçüklü bütün şirketlerde, kuruluşun her kademesindeki insanlara seslenmektir. Fabrika işçilerinden işletmecilik mastırı yapmış olanlara, proje yöneticilerinden kıdemli yöneticilere kadar herkes onun okurudur. Hedefi, başarı tutkusu olan herkese yardımcı olabilmektir.

  Welch’in iyimser, mazeret kabul etmez, işkotarmacı zihniyeti bulaşıcıdır. Kazanmak İstiyorsanız içerdiği çok sayıda kişisel öyküyle ve Jack Welch’e özgü canlı üslupla iş hayatının temel sorunlarına derin bir içgörüyle bakmakta, özgün fikirlerle yaklaşmakta ve çözümler getirmektedir. Bunların insanların çalışma yaşamı konusundaki düşüncelerini değiştireceği kesindir.

  Jack Welch’in enerji ve tutkusu bütün kitaba sirayet ediyor. Kitap, başlangıç düzeyinden yönetim kurulu odalarına kadar, şirket oyununda ustalaşmak isteyenlerin büyük bir adım atmasını sağlıyor.

  ETKİN YÖNETİCİNİN SEYİR DEFTERİ (ÖZEL DERİ CİLT)  Jack Welch ve Jim Collins''''in Katkılarıyla
  Etkin olmak öğrenilebilir. Etkinlik doğru şeyleri yapmakla ilgilidir. Aslında beş karmaşık uygulamadan oluşan bir alışkanlıktır. Bunları pratik yaparak edinebilirsiniz. Bu kitapta Peter Drucker’dan etkin yöneticiliği öğreneceksiniz.
  Yönetim disiplininin en büyük düşünürü Peter Drucker’dan eşsiz bir etkinlik kılavuzu. Her düzeydeki yöneticiler, yönetici adayları ve bilgi işçileri için 5 temel etkinlik uygulaması:
 • Zamanınızı nasıl yöneteceksiniz?
 • Çabalarınızı katkı yapmaya nasıl odaklandıracaksınız?
 • Güçlü yanlarınızı nasıl üretken kılacaksınız?
 • Çabalarınızı katkılar açısından en önemli görevlere nasıl yoğunlaştıracaksınız?
 • Etkin karar almayı nasıl öğreneceksiniz?
 • “Bu dünyanın iş ve yönetim filozofları dekanı.” Wall Street Journal
 • “Onun yazıları yöneticilik mesleğinin nirengi noktalarıdır.” Harvard Business Rewiev

  LİDERLİK ELKİTABI  Gerekli olan, gerçek bir dönüşümdür. Dönüşüm, hepimizin sorumluluk almasını ve katılmasını gerektirir. Aradığımız yanıt “işte orada” değil, her birimizin içindedir. Dönüşüm kişinin kendisinde başlar ve bu hepimizin liderlik yapmasını gerektirir?yöneticiler, öğretmenler, devlet memurları, hemşireler, cezaevi memurları, bakıcılar, gençler, yaşlılar, kadınlar, erkekler…
  Bu elkitabı, çalışma hayatında ve yaşamda rolümüz ne olursa olsun, lider olmak için hepimizin yeterince güçlü olmasına yardım etmek üzere yol göstermeyi amaçlıyor. Bu elkitabı karşılaştığınız gündelik meselelerde size yardım edecek ve sizi yönetici olmaktan lider olmaya giden yolculuğa çıkmaya cesaretlendirecektir. Başkalarını anlamanıza yardım edecek ve onlarda var olan liderlik potansiyelini geliştirmenizi sağlayacaktır.
  Liderlik Elkitabı, sürekli yeniden inceleyebileceğiniz pratiğe yönelik bir kitaptır. Kendi özgün yanını bulmaya ve bunu işte ifade etmeye yönelen meşgul insanlar için başvurulabilecek ilk pratik referanstır.
  İşte karşılaşabileceğiniz her türlü durumda, liderlik potansiyelinizi kullanma konusunda siz okurları desteklemek için, önerilerle, fikirlerle ve aşamalarla sunulan hızlı ve pratik bilgiler sağlamaktadır

  KLASİK DRUCKER  ''Yönetimi İcat Eden Adam''

  Business Week

  Yönetim Hâlâ Yönetmek Zorunda

  ''Yönetim hâlâ yönetmek zorunda'', ekonomik - sosyal yaşamın strateji ve politika uzmanı, yazar, danışman ve öğretmen Peter F. Drucker? in 41 yaşındayken Harvard Business Review dergisinde yayımlanan ilk makalesinin başlığıydı. Optimist ölümünün birinci yıldönümünde (11 Kasım 2005) onun makalelerinden oluşan Klasik Drucker kitabının dağıtımını gerçekleştiriyor olmaktan onur duyuyor.

  Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yayımlanan Klasik Drucker 248 sayfa, ciltli, şık bir kitap. Sunuş yazısında Prof. Dr. Süheyl Batum? un belirttiği gibi, gençlere, bilim dünyamıza ve iş hayatındaki herkese ışık tutmayı amaçlıyor. Tümü Harvard Business Review dergisinde yayımlanmış 15 makale ve iki bölümden oluşuyor:

  1) Yöneticinin Sorumlulukları,2) Yöneticinin Dünyası.

  Kitabın giriş yazısı ise, Harvard Business Review dergisinin genel yayın yönetmeni Thomas Steward tarafından kaleme alınmış. Drucker? ın 95 yaşına kadar teknolojiden sorumlu başkan yardımcılarına bile söyleyecek şeyi olduğunu belirten Steward, ''Makaleleri bilgili ve şık olabilir, ama en önde gelen özellikleri iş başında öğrenilmiş bilgileri yansıtmalarıdır. Yapıtlarına lamba kokusu bulaşmamış bir bilgin ve pratik olmayan ya da denenmemiş şeylere hiçbir şekilde tahammülü olmayan bir teorisyendi''diye yazıyor.

  Klasik Drucker bugünün ve geleceğin ''etkin'' yöneticileri arasında yer almak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Çünkü yönetim hâlâ yönetmek zorunda.

  KNOW-HOW  Ram Charan, öngördüğü 8 beceriyi başarılı liderlerin karakter ve psikolojik özellikleriyle bağdaştıran Yeni Liderlik Teorisiyle bir çığır açıyor.

  Lider neden başarılı olur? Ne zaman başarısızlığa uğrar?

  Yazar, neredeyse kırk yıl boyunca bu soruların cevabını “damardan” deneyimlerle öğrenmiş bir üst düzey yönetim danışmanı olduğunda, bu sorulara önerdiği cevaplar da pazartesi iş başında uygulanabilir nitelikte olacaktır…

  Kuşkusuz zekâ, vizyon, iletişim becerisi bir liderde olması gereken özelliklerdir, ama bunlar işi ne yaptığını bilerek yürütmek için yeterli midir?

  Ram Charan, liderliğin gerçek içeriği hakkındaki sağduyulu görüşleriyle, 21. yüzyılda başarıya ulaşmak için kullanabileceğiniz 8 temel beceriyi tanıtıyor. Bunlardan bazıları:

  İşiniz para kazanacak şekilde KONUMLANDIRMAK
  Dış dünyadaki DEĞİŞİM KALIPLARINI herkesten önce YAKALAMAK
  Lider seçerken kişiyi doğru tanıyıp YARGIYA VARMAK
  İşin nereye varacağını kestirerek gerçekçi HEDEFLER SAPTAMAK
  Kılı kırk yararak KESİN ÖNCELİKLER BELİRLEMEK

  “Peter Drucker… 20. yüzyılın endüstri çağı için neyse, Ram Charan da KNOW-HOW ile 21. yüzyıl küresel enformasyon çağı için odur.”

  STEPHEN R. COVEY
  Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ve 8. Alışkanlık kitaplarının yazarı
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963