scorecardresearch.com Yönetimin Geleceği ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yönetimin Geleceği

Yönetimin Geleceği

Yazar : Gary Hamel

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Uzun vadeli iş başarısını sağlayan ne işletme mükemmelliğidir ne de yeni iş modelleri; başarının sırrı: Yönetim Buluşçuluğu

Yeni bir düşünme ve yönetim tarzı

Yaşam biçimimizi kökten değiştiren büyük ürün buluşlarına tanık olduğumuz 21. Yüzyıl, yönetim alanında da yenilikleri beraberinde getirdi. Şirketinizin performansını sınırlayan yönetim şekli evrim geçirmeye başladı bile.

“Hamel” dünyanın en iyi strateji gurusu

Yönetimin Geleceği, bu değişkenlerin ışığında; dünyanın en tanınmış yönetim uzmanlarından biri olan ve MESS tarafından yayımlanan Devrimin Başına Geçin adlı kitabı ile tanıdığınız Gary Hamel tarafından kaleme alındı. Hamel dünyanın en iyi strateji gurusu ve emsali olmayan bir yönetim buluşçusu olarak adlandırılıyor.

Gary Hamel, yönetimin geleceğini önce düşlememiz sonra yaratmamız için atılması gereken adımların ana hatlarını çiziyor. Yönetimin buluşçuluğunun eşsiz kapasitesini gözler önüne seren kitap, bize yarının en iyi uygulamalarını bugünden yaratmak için detaylı bir rehber olacaktır.

Yönetimin buluşçuluğu neden önemlidir?

Gary Hamel kitabında, son yarım yüzyılda teknolojide, yaşam tarzlarında ve jeopolitikte tanıklık ettiğimiz birçok değişiklikle kıyaslandığında, değişimin yönetim alanında düşük bir hızla evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor.

Yaklaşık bir asır geride kalmış yönetimin büyük icatlarla dolu büyüme çağı ve yönetim uygulamaları bir zamanlar olduğu gibi hızlı evrim geçirmiyor ama 21. Yüzyıl işletmelerinin karşılaştığı ortam hiç olmadığı kadar hareketli. Bu hareketliliğe ayak uydurabilmek için yazar belirgin şekilde farklı, oldukça büyük ve bizi kara kara düşünmeye iten, yönetim meydan okumalarını göğüsleyebilmenin detaylarını sunuyor. Okuru 21. Yüzyıl’a uygun ilkeleri, süreçleri ve yönetim uygulamalarını yeniden yaratabilmek için gerekli araçlarla donatıyor. Dört bölümden oluşan kitabın birinci bölümü yönetimin buluşçuluk esaslarına ışık tutarken diğer bölümler yönetimin geleceğini tasarlamanın karşımıza çıkartacağı fırsatları ünlü şirketlerin uygulamaları ile gözler önüne seriyor.

21. Yüzyıl’ın yönetim öncüleri olun

Gary Hamel, ‘Geleceğe dair bana ait fikirleri size satmak yerine kendinizinkileri oluşturmanıza yardımcı olmak istiyorum’ dediği Yönetimin Geleceği adlı kitabında; yönetim buluşçuluğunun işletmeler açısından önemini, uygulamada yönetim buluşçuluğunu, yönetimin geleceğini hayal etmenin yarattığı fırsatları ve her gün yapabileceklerinin en iyisini vermeleri için çalışanların nasıl esinlendirilmeleri gerektiğini okurlarına sunuyor. Yeni yönetim fikirlerini yeni yönetim uygulamalarına dönüştürme işini ayrıntılı bir şekilde aktaran kitap, etkin bir yönetim buluşçusu olmanıza da zemin hazırlıyor. Yazar kitabı yazma amacını ‘okurlarını, 21. Yüzyıl’ın yönetim öncüsü haline getirmek’ olarak açıklıyor.

Yönetimin geleceğini hayal etmek...

Bu kitap; bürokrasiyi, sistemi, kurumsal yaşamı sorgulayan ve çalışanların kendilerini yönetecek kadar zeki olduklarını düşünen herkes içindir. Eğer bu sizseniz, o zaman hoş geldiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963