scorecardresearch.com Yönetimde Armoni / Yöneticiler Ve Yönetici Asistanları ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yönetimde Armoni / Yöneticiler Ve Yönetici Asistanları

Yönetimde Armoni / Yöneticiler Ve Yönetici Asistanları

Yazar : Gülbin Göral

Sayfa Sayısı : 199

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Yönetici asistanı, yönetim kadrosunun önemli bir dişlisidir. Planlama yapan, işlerin organizasyonunu sağlayan, yöneticisini en iyi şekilde temsil ederek işleri yürüten, işletme içi ve dışı koordinasyonu sağlayarak etkili bir haberleşme kurabilen ve her işinde kontrolü elden bırakmayan bir ofis elemanıdır. Bir işletmede yönetim ve yönetici kavramları ne kadar önemli ise, yöneticinin en yakın yardımcısı olan yönetici sekreterinin konumu ve sorumluluğu da o kadar önemlidir. Yönetici; irili ufaklı pek çok planın yürütülmesi konusunda asistanından yardım alır, bir çok işi asistanına delege eder, işleri onun üzerinden yürütür. Bu çalışma, tamamen gerçek iş yaşamından kesitler alınarak hazırlanmıştır. Çağdaş yöneticiler, yönetici sekreterliğinin önemini kavrayıp kabul ettikleri oranda, bu meslek hak ettiği saygınlığa kavuşacaktır. Çünkü gerçek anlamda, bilgiyle donatılmış ve özveriyle uygulanacak bir asistanlık hizmeti hafife alınacak iş değildir. Hiçbir büro elemanının, yönetici asistanı kadar yoğun ve zor işleri başarmak zorunda olan bir konumu yoktur. Çünkü yalnızca onlar yöneticilerini "temsil" etmektedirler. Yönetici asistanı; "iyi insan, güvenilir insan, nazik insan"dır; aynı zamanda; unutulmamalıdır ki;: "hiçbir şey bilgiye duyulan saygı ve hayranlık kadar etkili ve kalıcı değildir."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963