scorecardresearch.com Yaratıcı Deha ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yaratıcı Deha

Yaratıcı Deha

Yazar : Peter Fisk

Sayfa Sayısı : 390

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Daha önce MediaCat Kitapları tarafından yayımlanan Pazarlama Dehası, Müşteri Dehası ve İş Dehası kitaplarından tanıdığımız Peter Fisk, “deha” üzerine söyleyeceklerine kaldığı yerden devam ediyor. Fisk, yeni kitabı Yaratıcı Deha ile tarihin en ünlü ressamı Da Vinci’den Steve Jobs’a, Jeff Bezos’tan John Maeda ve Nintendo Wii’nin yaratıcısı Shigeru Miyamoto’ya kadar birçok dahiden hareketle, yaratıcı dehanın iş dünyasıyla olan alışverişine ışık tutuyor.

Pazarın geleceğiyle ilgileniyor, şimdiki ve gelecekteki rakiplerinizden üstün olmak mı istiyorsunuz? O zaman imkansızı gerçekleştirmeye ve bunun için de Yaratıcı Deha’ya ihtiyacınız var. Bu kitapta Peter Fisk yaratıcı dehalardan çıkardığı dersleri sizle paylaşıyor. Yaratıcı Deha ile fikirlerinizin en değerli varlıklarınız olduklarını tekrar hatırlayacak ve kendi pratik ve kârlı stratejilerinizi oluşturacaksınız.

Fikirlerinizi gerçekleştirmek için önce imkansızı gerçekleştirmek gerektiğini düşünüyorsanız, karşınıza çıkan boşlukları cesaretinizle doldurabilirsiniz. Fisk’in bu kitapta gösterdiği gibi, yaratıcı dehalar ve yaratıcı stratejilerden öğrenilecek çok şey var.


Kendinize şunları sorun:
Van Gogh, tablolarını kimse satın almadığı için yeteneği olmadığını hiç düşündü mü?
Edison 5 bin kez yanılmasına karşın fikrinden vazgeçti mi?
Disney gazete editörlüğü yaptığı ilk işinden atıldıktan sonra düşlerinden vazgeçti mi?
Picasso bir keşiş gibi yaşayıp hiç kimsenin onu fark etmeyeceğini mi umdu?
HAYIR!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963