scorecardresearch.com Toplam Kalite Yönetimi ve Liderlik ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Toplam Kalite Yönetimi ve Liderlik

Toplam Kalite Yönetimi ve Liderlik

Yazar : Yrd. Doç. Dr. Ramazan Erturgut

Sayfa Sayısı : 205

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüzde geniş kapsamlı ve hızlı bir değişim içinde olan dünyada her ülke, toplum, organizasyon ve birey payına düşeni yaşamaktadır. Her alanda gerçekleşen bu hızlı teknolojik gelişme ve bilgi ağı içinde bulunma gerekliliği dünya pazarını daraltmış, üründe hizmette ve insan gücünde artan rekabet kalite devrimini ortaya çıkarmıştır. Kalite konusuna kapsamlı olarak yaklaşımda bulunan en son yönetim felsefesi olan toplam kalite yönetimi ve uygulamalarının, başta Japonya olmak üzere farklı ülkelerde çarpıcı başarılar kazanmasına rağmen ülkemizde özellikle kamu sektöründe arzulanan başarıyı sağladığını söylemek güçtür. Birçok araştırmacının yanında uygulamaların içerisinde yer alan her konumdaki çalışan da bu başarısızlığın en önemli nedeni olarak üst yönetimin yeterli desteği vermemesini ve liderlik eksikliğini öne sürmektedir. Bununla birlikte yönetim ve organizasyon yazınında son 20 yılın en çok araştırılan ve tartışılan konularından biri de liderlik olmuştur. Özellikle dönüştürücü liderlerin astlarından normalin üzerinde performans elde ederek yeni bir örgütsel kültür oluşturdukları belirtilmiştir. Kitap çalışması için bu konunun seçilmesinde TKY’nin özellikle kamusal organizasyonlarda başarılı olabilmesi ve arzulanan sonuçları verebilmesi noktasında “acaba liderlik bir hareket noktası olabilir mi?” fikri yatmaktadır. Bu bağlamda kitabın amacı, TKY uygulamaları ile liderlik arasındaki ilişkinin teorik çerçevesini ortaya koyarak TKY’ne liderlik temelli bir bakış açısı kazandırabilmektir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Yönetim – Kalite ve Toplam Kalite Yönetimi Kavramlarının Kurumsal Analizi
Toplam Kalite Yönetimi ile Liderlik İlişkisi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963