scorecardresearch.com Teşekkürü Bir Borç Bilirim! ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Teşekkürü Bir Borç Bilirim!

Teşekkürü Bir Borç Bilirim!

Yazar : M. Rauf Ateş

Sayfa Sayısı : 122

Yayınevi : KRİPTO BAS. YAYIN

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her başarıda bir “teşekkür” var
İş insanları, girişimciler ve yöneticiler, başarıya giderken uzun bir yolda yürüyorlar. Söz konusu olan bir girişimci ise, fırsatını görüp bir iş kurup, ona büyütmek için çaba gösteriyor. Belki aynı anda, aynı yılda onlarca şirket kuruluyor. Üstelik aynı alanda faaliyet gösterenler de şanslarını denemek için yola koyuluyorlar. Ancak, her kurulan 10 işletmeden neredeyse 3-4’ü kapanıyor ya da başarısızlıkla sonuçlanıyor. Başarıyı yakalayanları farklı kılan özellikler ise “girişimcilik, liderlik, yenilikçilik, geleceği okuma, fark yaratma” olarak sıralanıyor. Ancak, bunların arasına genelde “insan etkisinin” de katıldığını unutmamak gerekiyor.
Bazı durumlarda doğrudan yardım, bazen bir yol gösterme… Kiminde kredi almaya katkı, kiminde iş ortaklığı… Zaten girişimcilik ve yöneticilik yetkinlikleriyle donanmış bu iş insanları, “insan etkisini” iyi kullanma becerisiyle, başarı yürüyüşlerine daha emin ve istikrarlı devam edebiliyorlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963