scorecardresearch.com Tasarıma Dayalı İnovasyon ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tasarıma Dayalı İnovasyon

Tasarıma Dayalı İnovasyon

Yazar : James Utterback

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : LEDO YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“AB Traction şirketler grubu bünyesinde, pek azı tasarıma dayalılardır: Aslında, iş önerilerimizi güçlendirebilmek için tasarıma daha fazla dayanabilmeyi arzulamaktayız. Bu nedenle “Tasarıma Dayalı İnovasyon” hoş karşılanmış bir kitaptır. Geniş uluslararası kapsamı ve yenilik üzerine odaklanması onu daha da yararlı kılmaktadır. Endüstriyel tasarımcıların daima son kullanıcılar üzerine odaklanmalarının kalitesi daha iyi vurgulanamazdı.”

 

Bengt Stillström

AB Traction kurucu ve başkanı

 

“Tasarım iş hayatı için giderek artan bir rekabet aracı olarak görülmektedir. İngiltere ve gelişmiş dünyanın başka yerlerindeki şirketlerin fiyatla rekabet edemeyecekleri; aksine ürün ve hizmetlerine değer katacak tasarım proseslerini kullanarak kendilerini farklı kılmaya ihtiyaç duydukları konusundaki gelişmekte olan anlayışları üzerine kuruludur. Sonuç olarak, tasarımın yeniliğe nasıl yön verip, mümkün kılabileceğini açıklayan bunun gibi iş hayatıyla ilgili kitaplar giderek daha önemli olacaklardır.”

 

Harry Rich

Londra Tasarım Konsülü Yönetici Yardımcısı

 

Bir yenilik tasarımdan kaynaklandığı zaman, teknoloji ve kullanılabilirliğin ötesine geçer. Tasarım kullanıcıyı memnun eder, kusursuz şekilde fiziksel bir nesneyi, bir hizmeti ve onun kullanımını bir bütüne entegre eder. Tasarıma dayalı bir yenilik o kadar basittir ki, kullanıcının bir parçası haline gelir. Yeni bir lisan ve anlam yaratır.

 

“Tasarıma Dayalı İnovasyon” tasarım ve yenilenme arasındaki kesişime benzersiz bir bakış sağlar ve tasarımcıların ürün ve hizmet geliştirme katkıları için yeni yollar araştırır. Kitabın kapsamı Boston, İngiltere, İsveç ve Milano’daki tasarım aktivitelerini vurgulamasıyla uluslararası niteliktedir. Zengin vakalar ve kültürel prizmalar sayesinde, kitap geleneksel tasarım bakış açısını genişletir ve tasarımın gerçekte ne olduğunu sormak ve yanıtlamak için endüstriyel tasarımın kapsamını açar. Okuyuculara esinlenmek için araçlar sağlar ve tasarımın lisanı nasıl değiştirebileceğini ve olanakları yaratabileceğini gösterir.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963