scorecardresearch.com Taocu Çin İş Felsefesi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Taocu Çin İş Felsefesi

Taocu Çin İş Felsefesi

Yazar : George T. Haley

Sayfa Sayısı : 375

Yayınevi : LEDO YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Doğu ve Batı arasındaki ticaret gelişmeye mahkûmdur. Batılı işadamları, başarılı iş ilişkileri kurmak istiyorlarsa, Çin’e ve Asya’ya özgü değişik felsefeleri, değerleri ve perspektifleri anlamak zorundadırlar. Bu mükemmel kitap sizi aydınlanmaya giden yola çıkaracaktır.
-Philip Kotler

Çin’le ilgili eğitim alan ve Çin’le çalışan herkes için yararlı olacak bir yıldız haritası.
-Vijay Mahajan

Yazarlar, Çin’in kültürel tarihini günümüz Çin ticari stratejilerine son derece başarılı bir şekilde ilişkilendirmişler. Bu kitap, Çin’de iş yapan tüm işadamları, öğrenciler ve genel olarak tarihi gerçekleriyle birlikte Çin’i anlamak isteyenler için kaçırılmaz bir eserdir.
-Rob Westerhof


George T. Haley (Doktora, Texas Üniversitesi, Austin), ABD’de bulunan New Haven Üniversitesi’nde pazarlama ve uluslararası iş idaresi profesörüdür. Yönetimsel gelişim konusunda uzman olan Haley, çeşitli kurumların üst düzey yöneticilerine ve dünya çapında devlet politikalarını belirleyenlere Asya ve diğer gelişmekte olan ekonomiler, teknoloji yönetimi ve B2B pazarlama konularında danışmanlık yapmaktadır. Ödüllü bir yazar olan Haley, 90’dan fazla kitap, makale ve araştırma tezi yayınlamıştır.

Usha C.V. Haley (Doktora, New York Üniversitesi) New Haven Üniversitesi’nde iş idaresi profesörüdür. Stratejik yönetim ve doğrudan yabancı yatırımlar hakkında dünya çapında pek çok kurumda danışmanlık yapmaktadır ve araştırmaları özellikle Wall Street Journal ve The Economist gibi önemli basın organlarında geniş olarak yer bulmuştur. 90’dan fazla makale ve 6 kitabı yayınlanmıştır.

Chin Tiong Tan (Doktora, Pensilvanya Eyalet Üniversitesi) Singapur İş İdaresi Üniversitesi’nin müdürüdür. Müşavir ve danışman olan Tan, yönetimsel gelişim konusunda aktif olup, Singapur Havayolları, Standard Chartered Bank, Swiss Bank Corporation, Inchcape ve Motorola gibi şirketlerle çalışmıştır. Pek çok halka açık şirketin yönetim kurulunda görev yapmaktadır. 60’tan fazla makalesi yayınlanmış olup, ayrıca pek çok kitaba da katkıda bulunmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963