scorecardresearch.com Takım Oyunu ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Takım Oyunu

Takım Oyunu

Yazar : Seth Godin

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : PROFİL YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Takım Oyunu hepimizin okuması gereken çok özel bir kitap. Her birimize, günümüzün yeni dünyasında nasıl liderlik yapacağımızı öğretiyor.”
Eski ABD Senatörü Bill Bradley

Takım, birbirine, bir lidere ve bir fikre bağlı, küçük veya büyük herhangi bir gruptur. Milyonlarca yıldır insanlar, dinî, etnik, politik, hatta müzikal takımlara katılmışlardır. Bu bizim doğamızdır.

Bütün bu takımlara kim önderlik edecek?
Web inanılmaz şeyler yapabilir, ancak liderlik sağlayamaz. Bunu aynı sizin gibi bir şey için tutkusu olan insanlar yapabilir. Şu anda bir fark meydana getirmek isteyen herkes için gereken tüm araçlar hemen yanıbaşında hazır.

Günümüzde İnternet coğrafya, maliyet ve zamanla ilgili engelleri kaldırdı. Tüm bloglar ve sosyal network (şebeke) ağları, mevcut takımların daha da büyümelerine ve yeni takımların doğmasına olanak sağlıyor. Bu takımlar, iPhone’larını veya siyasî bir kampanyayı ya da küresel ısınmaya karşı yeni bir mücadele yöntemini benimseyen milyonlarca insandan oluşuyor.

Takım Oyunu sizi, çalışanlarınızı, müşterilerinizi, yatırımcılarınızı, inananları, hobisi olanları, okuyucuları yönetmeniz için karşınıza çıkan fırsatları düşünmeye (gerçekten düşünmeye) sevkedecek… Kolay değil, ancak muhtemelen hayal ettiğinizden daha kolay.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Markalama'

  Yazar : David Aaker

  Tür : İş Yönetimi


  Markalama  -  David AakerModern marka anlayışının babasından teori ve pratik düzeyindeki son gelişmeler bu kitapta!...
  Devamı...
 • 'Konfüçyüs ve Liderlik'

  Yazar : John Adair

  Tür : İş Yönetimi


  Konfüçyüs ve Liderlik  -  John AdairModern hayatlarımızın her alanında hayati bir rol oynadıklarından, liderlerin...
  Devamı...
 • 'Sen Başla Gerisi Gelir'

  Yazar : Reıd Hoffman& Ben Casnocha

  Tür : İş Yönetimi


  Sen Başla Gerisi Gelir - Reıd Hoffman& Ben Casnochaİş hayatı çok değişti. Artık güçlü bir network’ünüz yoksa kariyerinizde...
  Devamı...
 • 'Kriz Yönetimi - Uygulama İçin Temel Adımlar'

  Yazar : MELEK VERGİLİEL TUZ

  Tür : İş Yönetimi


  Kriz Yönetimi - Uygulama İçin Temel Adımlar - MELEK VERGİLİEL TUZ Hayatın pek çok evresinde, çeşitli açılardan farklı...
  Devamı...
 • 'Ben Marka Olsam'

  Yazar : Didem Moralıoğlu

  Tür : İş Yönetimi


  Ben Marka Olsam - Didem Moralıoğlu “ Dile benden ne dilersen” Sizin de, sihirli bir lambayla hayallerine kavuşan...
  Devamı...
 • 'İnsan Kaynakları Yönetimi'

  Yazar : Salih Güney

  Tür : İş Yönetimi


  İnsan Kaynakları Yönetimi - Salih Güney Tüm işletmeler için vazgeçilmez unsur insandır. Bu nedenle çalışanların seçimine,...
  Devamı...
 • 'Kariyer 2.0'

  Yazar : Cengiz Çatalkaya

  Tür : İş Yönetimi


  Kariyer 2.0 - Cengiz Çatalkaya Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları İş arama ve işe girme...
  Devamı...
 • 'Algı Yönetimi'

  Yazar : Doç. Dr. Bilal Karabulut

  Tür : İş Yönetimi


  Algı Yönetimi - Doç. Dr. Bilal Karabulut “İNSANIN İÇİNE DÜŞEBİLECEĞİ EN BÜYÜK YANLIŞ, BİR YANLIŞIN İÇİNDE OLDUĞU HALDE...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963