scorecardresearch.com Stratejik Bilgi Yönetimi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Stratejik Bilgi Yönetimi

Stratejik Bilgi Yönetimi

Yazar : H. Gökçe Dervişoğlu

Sayfa Sayısı : 87

Yayınevi : DIŞBANK KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bilgi ekonomisi alanında uluslararası öneme sahip yapıtları Türk kamuoyuna sunan Dışbank Kitapları Bilgi Yönetimi Dizisi bu kez de ülkemizden bir akademisyenin çalışmasının gündeme getiriyor.
 • Türkiyede alanında bir ilk olan ve H.Gökçe Dervişoğlu tarafından hazırlanan Stratejik Bilgi Yönetimi adlı akademik çalışma; bilgi topluma, bilgi hiyerarşisi, stratejik yönetim ile bilgi yönetimi arasındaki ilişkileri inceliyor. Ayrıca kalite belgeli kuruluşlardaki bu yöndeki uygulamaların sonuçlarını da okuyucularıyla paylaşıyor.
 • Dünyamız sanayi çağını geride bırakıyor ve bilgi çağına doğru ilerliyor. Bu yeni çağda ekonomik gelişmeyi yaratacak en önemli itici güç bilgi ve iletişim olacak.
 • Günümüzde şirketler için, faaliyet gösterdikleri pazarlarda rekabetçi bir farklılaşma elde etmenin olmazsa olmaz koşullarından biri bilgiyi doğru yönetmektir. Ancak diğerlerinden daha hızlı öğrenen ve değişebilen şirketler, rekabet üstünlüğü sağlama olanağına kavuşacak, böylece sürdürülebilir bir büyüme trendini yakalayabilecekler.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963