scorecardresearch.com Sporda Toplam Kalite Yönetimi Ve Futbol Uygulamaları ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sporda Toplam Kalite Yönetimi Ve Futbol Uygulamaları

Sporda Toplam Kalite Yönetimi Ve Futbol Uygulamaları

Yazar : Turgay Biçer

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : BEYAZ YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Futbol dünyanin en önemli sporu olmasinin yani sira içinde bulundugu konumdan dolayi çok tartisilan ve bir o kadar da sorunlar yumagini içinde barindiran bir olgudur.
Herkes futbol konusur, herkes bir sekilde futboldan anlar ve herkes bir sekilde futbolu yönetmek ister. Kendince yönetir de..
Yine de futbol maçlari doksan dakika sürer ama tartismalari günlerce, haftalarca ve hatta yillarca bitmez… Bir kupa her sey anlamina geldigi gibi bir maglubiyet ise çok canlari yakar…
“Spor Kültürü” mü yoksa “Skor Kültürü” mü sorusu ve olgusu hâlâ tartisila dursun futbol ve futbol organizasyonlari hâlâ çagimizin en büyük spor olayi. Elinizdeki bu kitap, öngörülen bu vizyonun gerçeklestirilmesine katki saglamak için kaleme alinmistir. Uygulama örnekleri ve yasanmisliklarla harmanlanarak zengin bir içerikte sizlere sunulmaktadir. Buradaki bilgilerin hayatiniz degistirmesine izin verdiginiz sürece görevini yapiyor olacaktir. Papua Yeni Ginelilerin söyledigi gibi “Kaslara geçmeyen bilgi yalnizca bir söylentidir,” özdeyisi bu çalismanin temel ilkesidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963