scorecardresearch.com ŞİRKETİNİZİ GELECEĞE TAŞIYIN (Ozsp) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
ŞİRKETİNİZİ GELECEĞE TAŞIYIN (Ozsp)

ŞİRKETİNİZİ GELECEĞE TAŞIYIN (Ozsp)

Yazar : David Siegel

Sayfa Sayısı : 392

Yayınevi : LİTERATÜR YAYINCILIK

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

''Bu kitap, müşterileri anlama konusunda Uçurumu Geçmek''ten (Crossing the Chasm) bu yana benimsenen en mantıklı yaklaşımı sunuyor. İnterneti herkesin ciddiye alması gerekir! Büyük bir şirketin ilgili bölümü bile Siegel?in altı toplantısını uygulayarak bu yeni, birbirine bağlı iş dünyasında, genç bir teknoloji şirketi gibi davranmaya başlayabilir.'' Don Ferguson, IBM Proje Müdürü ''David Siegel''in gelecek vizyonu sarsıcı. Ve doğru. Geleceğin bağımsız birimleri bugünün büyük şirketlerinden daha güçlü ve çevik olacaklar. Bu kitabı, yeni internet ekonomisine atılmaya hazır olan herkese öneriyorum.'' -Robert Simon / Girişimci ve risk sermayecisi Gelişen internet olanakları, web sitelerinin yarattığı fırsatlar; şirketlerin kendi dönüşümlerini gerçekleştirmeleri için elverişli olanaklar sunuyor. Bu aşamada eski dünya/yeni dünya ikilemi yaşanıyor. Eski dünyada işletmeler ''arz güdümlü'' olarak nitelenirken, yeni dünyada işletmeler ''müşteri güdümlü'' olarak tanımlanıyor. Müşterinin yönlendirdiği işletmeler birçok şirketi birer dünya devi haline getiriyor. David Siegel, 2010 yılına kadar internet ortamındaki gelişmeleri de dikkate alarak, şirketlerin nasıl dönüştürülebileceğinin reçetesini sunuyor...Özellikle internetin sadece bir araç olarak görülmesinin yanılgı olacağını belirtiyor. Internetin sonsuz olanaklar içeren bir çalışma ve camia olduğunu vurguluyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963