scorecardresearch.com Şirket Dini ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şirket Dini

Şirket Dini

Yazar : Jesper Kunde

Sayfa Sayısı : 277

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Jesper Kunde bir misyoner."Gelecekte,güçlü pazar konumları yaratmak,güçlü bir karaktere ve şirket ruhuna sahip şirketlere özgü olacaktır" diyen bir inanan.İş dünyasının tüm rasyonalitesinin ve uluslararası kaos tehdidinin karşısına "din"kavramıyla çıkıyor,güçlü markalar ve pazar konumları yaratılmasını,çöküşe geçen dev şirketlerin toplanmasını,şirketlerde oluşturulan bir inanç sitemi etrafında birleşmeye bağlıyor.
 • İşaretler,uluslararası şirketlerin,stratejilerini değiştirmede tutucu davrandıkları takdirde sona doğru hızla yaklaştıkları yönünde.Acil olarak yeni bir yöntem biçimine ihtiyaç var.Kunde nin iddiası ve kanıtları,gücünü ruhani liderler yönetimindeki ruhani bir yaklaşımdan alan bir sistem.Kitapta,Şirket Dini nin yanı sıra,gerektirdiği çok güçlü bir üst yönetim ve yeni şirket yapılanması aşamaları da adım adım aktarılıyor.
 • Yazar,motosiklet dini Harley-Davidson,burger dini McDonald s,kahve dini Starbucks,yazılım dini Microsoft,çizgi film dini Walt Disney ve daha pek çok güçlü markadan yola çıkarak, "Kendinize inanın,markanıza inanın,düşlerinize mutlaka inanın diyor".
 • Ve manevi değerlerini hafife almayın...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963