scorecardresearch.com Satış Bahçesi / İşlerin Büyüsün Paranız Filizlensin ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Satış Bahçesi / İşlerin Büyüsün Paranız Filizlensin

Satış Bahçesi / İşlerin Büyüsün Paranız Filizlensin

Yazar : ALAN VENGEL, GREG WRIGHT

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : ARITAN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir bahçıvan ekmeyi düşündüğü bahçenin önce planını yapar. Sonra onun yapısına uygun çiçek ya da bitkilerin nerelere ve nasıl ekilmesi gerektiğini hesaplar. Ardından onların tohumlarını alır ve eker. Daha sonra onları sular, budar, zararlı bitki ya da böceklerden zarar görmemeleri için ilaçlar, diplerini beller ve sabırla olgunlaşacakları zaman bekler. Günü gelince ve tam zamanında, hasadını yapar ve ürününü toplar. Satış işlemi de tıpkı bir bahçenin planlanması, ekilmesi, bakımı ve hasadı gibi, aynı safhalardan geçerek gerçekleşir. Önce bir plan yapılır, sonra "satış bahçesi"nin yapısına uygun tohumlar seçilir, ardından onların nerelere ekilmeleri ve onlara nasıl bakılmaları gerektiği programlanır. Sonuçta da hasat toplanır, yani satış yapılır. "Kariyerinizi aynen kendi bahçeniz gibi görün, emeklerinizin meyvelerini toplayabilmek için, ona iyi bakın, onu sulayın ve ondan keyif alın."
 • "Tek bir sebze türü ekerseniz, hasadınızı tek bir seferde yapabilirsiniz. Ama değişik sebze tohumları ekerek, bahçenizden her zaman yeni ürünler almanız mümkündür." "İlişkide olduğunuz insanları daha yakından tanımaya çalışın. Onlar da çiçeklere benzerler. Her birinin farklı özellikleri vardır, siz de bunlara uygun şekilde davranın."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963