scorecardresearch.com RUSYA'DA İŞ YAPMAK ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
RUSYA'DA İŞ YAPMAK

RUSYA'DA İŞ YAPMAK

Yazar : Gürkan Süzer

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1992 yılında ODTÜ İnşat Mühendisliği Bölümünden mezun oldum.Yatırım ve ihracat teşvikleri ile ilgili 10 yıllık çalışmanın ardından Moskova''da 3 yıl ticaret müşavirliği yaptım.Yazılı kültürün gelişmesine inandığın için meslek hayatımda önemli bir gelişim süreci yaşadığım bu dönemde elde ettiğim birikimleri,Rusya Federasyonu özelinde olmak üzere genel anlamda dış ticaret ili ilgilenen insanlarla paylaşmak istediği istediğimden dolayı bu kitabı yazdım.Rahat okunabilir bir dil kullanmaya çalıştım.Yazarken epeyce yukarıdan baktım olaylara, o kadar yukarından ki burnu büyüklükle ve fazla ukalalık yapmakla eleştirilebilirim.Aslında biraz mizahi bir yaklaşım kullanmak istedim; yoksa yazdıklarımın hepsini birden hayata geçirmiş tek bir insan tanımış değilim.Hepimizin biraz ondan biraz buradan kendinde var olan veya olması gereken özellikle ile ilgili yazdım.Cin Ali diye düşünebileceğimiz olumsuz kişilik ile bunların aşılması konusundaki fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Yıllarca Rusya hikâyeleri dinledik arkadaşlarımızdan, özellikle iş ve gece hayatı ile ilgili. İlginçtir. Moskova ikisi için de dünyada sayılı kentlerden biri.

Ruslar önce Fethiye''de görüldüler, çok bahşiş veren iyi turistlerdi. Çok içiyor yüklü hesaplar ödüyorlardı. Sonra bavul ticaretinin adını koydular kareli ağır paketleri ile uçaklara mal yüklerden.

Zaman geçti, Ruslar ve Rusya dünyayı öğrendi. Artık orada iş yapmak 10 yıl öncesinden çok daha zor ve karmaşık.

Yaşlı ve ölüm kadar çirkin bir kızıl derili büyücüsü tarafından hazırlanmış eski bir iksir gibi sorularınıza hemen çözüm bulabileceğiniz ve ihracatınızı hemen patlatıverecek bir kitap olmasa da sanırım birçok önyargımız ve tabunuz bu kitaptan sonra yıkılacak. Kendinize, işinize ve Rusya''da bakışınız değişecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963