scorecardresearch.com Proje Nasıl Hazırlanır? ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Proje Nasıl Hazırlanır?

Proje Nasıl Hazırlanır?

Yazar : Salih Kaya

Sayfa Sayısı : 268

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Avrupa Birliği ve Dünya Bankası tarafından ülkemize yönelik hibe programlarının artması nedeni ile proje hazırlayan ve uygulayan kurum sayısında hızlı bir artış yaşanmıştır. Ancak projelerin AB ve Dünya Bankası tarafından belirlenen formata uygun olmamasından kaynaklı çok sayıda kurum hibelerden faydalanamamaktadır."Proje Nasıl Hazırlanır" kitabı okuyucuya bu konuda bilmesi gereken tüm bilgileri sunuyor. Kitapta Avrupa Birliği'nin proje kredileri olgusu, proje döngüsü, mantıksal çerçeve, bütçe, ön teklif, metodoloji ve başvuru formunun doldurulması gibi konularda örnekli açıklamalara yer verilmiştir.Konusunda Uzman Yazar tarafından kitabın yeni baskısına 'Kadın İstihdamının Desteklenmesi, Sivil Toplum Diyaloglarının Güçlendirilmesi? konusunda örnek bir proje de eklenmiştir

Proje Nasıl Hazırlanır? Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

Ön Hazırlık
Proje
Amaç ve Hedefler
Doğrudan ve Dolaylı Faydalanıcılar
Mantıksal Çerçeve (Logical Framework)
Bütçe (budget)
Concept Note Format
Partnership Declaration
Örnek Proje (Sivil Toplum Diyaloğunun Güçlendirilmesi)
İhale ve İlanlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963