scorecardresearch.com Pramidin Altındaki Servet (Cd Ekli) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pramidin Altındaki Servet (Cd Ekli)

Pramidin Altındaki Servet (Cd Ekli)

Yazar : C. K. Prahalad

Sayfa Sayısı : 488

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


YOKSULLUĞU REFAHA DÖNÜŞTÜRMEK
Son üç yılda dünyada ve Türkiye’de en çok referans gösterilen kitap…
C. K. Prahalad, şirketlerin gelişmekte olan ülkelerle iş yapma tarzlarına devrimci bir yenilik getirmeleri gerektiği-ni savunuyor. Denklemin her iki tarafı için de başarının ancak bu şekilde geleceğini söylüyor. Kitabında, yoksullukla mücadelede kârlılık argümanını kullanarak başarıya ulaşmak için şirketlere son derece ilgi çekici stratejiler sunuyor.
Bill Gates
Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı

Piramidin Altındaki Servet, sürdürülebilir kalkınma hakkında innovatif açılımlar arayan iş adamları, akademik kişi-ler ve uzmanlar için okuma listelerinin en tepesinde bulunması gereken bir kitap. C. K. Prahalad, yoksul ülkelerdeki tüketime farklı bir bakış açısı getirerek buradaki özel sektör için doğacak fırsatların aynı zamanda kamu için de bir fırsat olacağını açıklıyor ve yoksulluğu kârlılığa dönüştürerek piramidin altından nasıl yukarı çıkılacağının yollarını gösteriyor.
Madeleine K. Albright
ABD Eski Dış İşleri Bakanı

Bu çığır açıcı önemli kitap, gelişmekte olan ülkelerde özel sektörün, gelişimin merkezine konarak, yalnız sözde ka-lan bir gelişim değil, iş dünyasına canlılık getiren ve fakirliği azaltmaya yönelik bir gelişimde nasıl motor güç olabile-ceğini gösteriyor.
Mark Malloch Brown
Birleşik Devletler Gelişim Programı Yöneticisi

Birçok insan dünyadaki en temel sorunun yoksulluk olduğu görüşünü savunur. Ancak bugüne kadar hiç kimse ‘Peki yoksullukla mücadele etmek için ne yapabiliriz?’ sorusunu sorup da C. K. Prahalad kadar işlevsel bir cevap vermemiş-tir. Piramidin Altındaki Servet, yoksulluğu kâra dönüştürerek onu yok edecek umutlar ve stratejiler sunmaktadır. ‘Ne yapabilirim?’ sorusunu soran herkesin mutlaka okuması gereken, elde ele dolaştırılması gereken bir kitap.
Ken Blanchard
The One Minute Manager ve The Secret: What Great Leaders Know- And Do adlı kitapların yazarı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Markalama'

  Yazar : David Aaker

  Tür : İş Yönetimi


  Markalama  -  David AakerModern marka anlayışının babasından teori ve pratik düzeyindeki son gelişmeler bu kitapta!...
  Devamı...
 • 'Konfüçyüs ve Liderlik'

  Yazar : John Adair

  Tür : İş Yönetimi


  Konfüçyüs ve Liderlik  -  John AdairModern hayatlarımızın her alanında hayati bir rol oynadıklarından, liderlerin...
  Devamı...
 • 'Sen Başla Gerisi Gelir'

  Yazar : Reıd Hoffman& Ben Casnocha

  Tür : İş Yönetimi


  Sen Başla Gerisi Gelir - Reıd Hoffman& Ben Casnochaİş hayatı çok değişti. Artık güçlü bir network’ünüz yoksa kariyerinizde...
  Devamı...
 • 'Kriz Yönetimi - Uygulama İçin Temel Adımlar'

  Yazar : MELEK VERGİLİEL TUZ

  Tür : İş Yönetimi


  Kriz Yönetimi - Uygulama İçin Temel Adımlar - MELEK VERGİLİEL TUZ Hayatın pek çok evresinde, çeşitli açılardan farklı...
  Devamı...
 • 'Ben Marka Olsam'

  Yazar : Didem Moralıoğlu

  Tür : İş Yönetimi


  Ben Marka Olsam - Didem Moralıoğlu “ Dile benden ne dilersen” Sizin de, sihirli bir lambayla hayallerine kavuşan...
  Devamı...
 • 'İnsan Kaynakları Yönetimi'

  Yazar : Salih Güney

  Tür : İş Yönetimi


  İnsan Kaynakları Yönetimi - Salih Güney Tüm işletmeler için vazgeçilmez unsur insandır. Bu nedenle çalışanların seçimine,...
  Devamı...
 • 'Kariyer 2.0'

  Yazar : Cengiz Çatalkaya

  Tür : İş Yönetimi


  Kariyer 2.0 - Cengiz Çatalkaya Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları İş arama ve işe girme...
  Devamı...
 • 'Algı Yönetimi'

  Yazar : Doç. Dr. Bilal Karabulut

  Tür : İş Yönetimi


  Algı Yönetimi - Doç. Dr. Bilal Karabulut “İNSANIN İÇİNE DÜŞEBİLECEĞİ EN BÜYÜK YANLIŞ, BİR YANLIŞIN İÇİNDE OLDUĞU HALDE...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963