scorecardresearch.com Patrona Kulak Ver ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Patrona Kulak Ver

Patrona Kulak Ver

Yazar : Tom Peters

Sayfa Sayısı : 178

Yayınevi : LEDO YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


PATRONA KULAK VER: Yirmi bir top CEO''dan tüm zamanların başarı getiren öyküleri
Müdürden, girişimci iş adamlarına kadar tüm iş dünyası liderleri, dünyanın en başarılı CEO''larının ilham verici ve motive edici fikirlerini bilmek ister. Patrona Kulak Ver, dünyanın en önemli yirmi bir CEO'' sunun, günümüz iş adamları için paha biçilmez değeri olan uzman görüşlerini paylaşan bir kitap.

Başlıklar
• Çalışanları Motive Etmek
• Yönetimde Büyüme Marka Konumlandırma
• Yeni Ekonomiden Ders Almak Eğilim Belirleme Rekabetten Üstün Çıkmak Kötü Gidişe "Dur" Demek.

İşte bazı patronların görüşleri
"Hem ruhen, hem de maddi anlamda ödüllendirilmeniz gerekir. Para yeterli değildir, ama basit bir plaket de yeterli değildir."
Jack Welch, General Electric Co.

"Liderlikte örnekler çok önemlidir. Bir CEO olarak bunu yaparsanız, tarzınız tüm ekibinize yansıyacaktır."
John Chambers, Cisco Systems

"Sayısız kaliteli iş yapıyoruz. Ama bunları yaparken de, firma kültürümüzde, yaptığımız işe sıkı sıkıya ilgi duyan kişilerle çalışmak gibi bir anlayışımız var."
Tom Freston, Mtv Networks

"Çevrenizde hep güvenebileceğiniz insanlar olsun. Belli bir hacmin üstündeki şirkette, her imzayı siz atamazsınız.”
Emily Woods, J. Crew

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963