scorecardresearch.com Ne Bildiğimizi Bir Bilseydik ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ne Bildiğimizi Bir Bilseydik

Ne Bildiğimizi Bir Bilseydik

Yazar : NILLY ESSAIDES

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : DIŞBANK KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Gerçek dünyadan örneklerle ve kanıtlanmış tekniklerle dolup taşan,son derece rahat okunur,iç görü yüklü bir kılavuz.Bu kitaptan öğrendiklerimin şirketimin bilgiyi yönetme yolundaki hızını arttıracağından eminim.
  Kenneth T.Derr,CEO,Chevron Corporation
 • "Yönet ve denetle anlayışından bilgi paylaşımına geçmek hepimiz için ciddi bir kültürel değişimi gerektiriyor.Başarıya ancak elbirliğiyle ulaşabiliriz.Ne Bildiğimizi Bir Bilseydik,Bilgi Çağı nın güçlükleriyle başa çıkmak için önerebileceğim en iyi reçete."
  Robert H.Buckman ,CEO,Buckman Laboratories
 • "Örgüt içi bilginin ve en iyi uygulamaların aktarımına yönelik pratik bir rehber.O Dell ve Grayson,başarılı şirketlerin yaklaşımlarını büyük bir beceriyle damıtarak ortaya akıcı ve kavrayış yüklü bir başarı reçetesi çıkarmışlar."
  Bill Lowrie,Genel Müdür,Amoco Corporation
 • "O Dell ve Grayson,know-how depomuza önemli katkılarda bulunmakla kalmayıp bunları hepimizin kullanımına sunmuşlar.Bu kitabı okuyun ve kullanın,herkes karlı çıksın."
  John Mitcham,CEO,Tricord Systems,Inc.
 • "Bilginin ve en iyi uygulamaların aktarımı üzerine önemli bir başvuru kitabı,örgütünüzde içsel bilgi paylaşımını kurumsallaştırmanın yolunu adım adım gösteren bir kılavuz."
  Gabriel Szulanski,İşletme doçenti,Wharton School,
  University of Pennsylvania.
 • "Bilgi yönetiminin gerekleri üzerine ustaca yazılmış,özenli,pratik bir kitap."
  Larry Prusak,Bilgi Yönetimi Genel Direktörü,IBM
  >Global Services,Consulting Group
 • "Bilgi alanındaki öncülerden öğrenilecek belli başlı desleri,yararlı bilgi yönetimi çerçevelerini ve çok ilginç örnek olayları bir araya toplayan mükemmel bir kitap."
  Robert j.Hiebeler,Best Pratices yazarlarından.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963