scorecardresearch.com Mutluluk Dağıtmak ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mutluluk Dağıtmak

Mutluluk Dağıtmak

Yazar : Tony Hsieh

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : BOYNER YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.ABD’de uzun süre çok satanlar listesinden düşmeyen,
 bir e-ticaret başarı hikayesini anlatan
Tony Hsieh’ın kitabı Boyner Yayınları’ndan çıktı

Mutluluk Dağitmak
Karı, Tutkuyu ve Amacı
Bulmaya Uzanan Bir Yolculuk

Tony Hsieh, sıfırdan  dünyanın ayakkabı satan en büyük internet sitesi olan zappos.com’u yarattı ve 2009 yılında  zappos.com’u  1.2 milyar $’a amazon.com’a sattı. Bu, onun için ilk değildi.Tony daha önce de kurucu ortakları arasında olduğu LinkExchange’i de sıfırdan yaratıp 265 milyon $ karşılığında Microsoft’a satmıştı.
Onun için tutkuyla yaptığı,  yaşam amacıyla  tutarlı  , ama aynı  zamanda da kar edeceği işleri keşfetmek çok ama çok  önemliydi. Çocukluğundan itibaren bunların peşinde koştu ve sonunda  başardı.
İşte MUTLULUK DAĞITMAK  akıcı ve keyifli uslubuyla Tony’nin iş ve özel hayatında öğrendiği dersleri  çocukken kurduğu solucan çiftliği işinden   zappos.com’a uzanan yolculuğu şeklinde anlatmaktadır.Kitapta   yazarın  tutkusunu nasıl keşfettiğini, zappos ‘un karlı ve başarılı bir şirkete dönüşmesinin arkasında yatan sıra dışı uygulamalardan örnekleri ve yaşam amacına nasıl ulaştığının hikayesini  bulacaksınız.
İçinizdeki motivasyon ateşi sönmüş olabilir.Bu kitabın sizin için harika bir ateşleyici güç olacağından eminiz J

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963