scorecardresearch.com Müşteri Dehası ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Müşteri Dehası

Müşteri Dehası

Yazar : Peter Fisk

Sayfa Sayısı : 466

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MÜŞTERİ DEHASI Alanında en çok satan yazarlarından biri olan Peter Fisk’in daha önce Pazarlama Dehası ve İşDehası kitaplarını yayımlayan MediaCat Kitapları şimdi de müşteri merkezli bir işletme olmak isteyenler için Müşteri Dehası’nı Türkçe’ye kazandırdı. Arka Kapaktan Müşteriler pazarlarımızın kontrolünü artık daha çok ele geçirmiş durumda, onların koşullarına göre iş yapmamızı talep ediyorlar. Beklentileri yüksek ve bağlılıkları nadir. Bireysel ve duygusallar, bilgili ve son derece örgütlüler. Ne istediklerini biliyor ve sadece en iyisini kabul ediyorlar. Müşteriler şirketlerin yaşam kaynağı, giderek onların en değerli varlıkları haline geliyorlar. Ürünler metalaşmış durumda ve yetenek, nitelik ve kapasiteler kaynağından sağlanabiliyor. Rekabet avantajınız ise içgörü ve ilişkiler. Bu daha bütünsel düşünmenizi ve farklı davranmanızı gerektiriyor. Müşteri ve iş stratejisi Peter Fisk müşteri merkezli bir işletme inşa etmek için yeni bir eylem planı sunuyor: Daha derin müşteri içgörürlerine dayalı, daha ilgi çekici önermeler ve farklı deneyimler sunan doğru stratejilerin, müşteri dediğimiz o “harika insanlar”ın gönlünü gerçek anlamda kazanmamızı sağlayacağını kanıtlıyor. 10 yapıtaşı, 30 pratik araç, esin dolu 50 öykü Amazon’dan Banyan Tree’ye, Quintessentially’den Zipcar’a, dünyanın önde gelen 50 müşteri işletmesini keşfedin. Air Asia’nın yükselişi ve Boeing’in işbirliği; Club Med’in segmentlere ayrılan odağı ve Disney’in müşteri vizyonu; Camper’ın hayal gücü ve Nintendo Wii’ye yönelik tutku; Dove’un gerçekçiliği ve Harley-Davidson’a yönelik kabilesel bağlılık. Müşteri merkezli bir işletmenin “deha”sı dışarıdan içeriye çalışması. Onun kârlılık ve büyümeye giden yolu, en iyi müşterileri kendine çekmek, onlara hizmet vermek ve onları elde tutmak. Sizin de işinizi dışarıdan içeriye yapmanızın zamanı gelmedi mi? Deha = zeka + hayal gücü = olağanüstü sonuçlar Yazar Hakkında Peter Fisk alanında en çok satan yazarlardan biri, esin veren bir konuşmacı, dünyanın önde gelen şirketlerine danışmanlık yapıyor ve deneyimli bir iş lideri. Yakın zamanda Business Strategy Review tarafından “en iyi yeni iş düşünürlerinden biri” olarak tanımlandı ve uzman danışman ve enerji verici bir konuşmacı olarak tüm dünyada büyük talep görüyor. Fisk’in en çok satanlar arasına giren Pazarlama Dehası (MediaCat Kitapları, 2006) adlı kitabı rekabetçi başarıya yönelik sağ beyin ve sol beyin yaklaşımlarını inceliyor ve 25’i aşkın dile çevrildi. İş Dehası (MediaCat Kitapları, 2008) iş liderlerinin çalkantılı dönemlerde kârlılık ve büyümeyi sürdürmek konusunda yaşadıkları zorluğu anlatıyor. Bunu inovasyona yönelik daha sürdürülebilir bir yaklaşımı inceleyen Customer Genius izliyor. The Good Growth Guide ise etik, sosyal ve çevresel anlamda doğru olanları yaparken işinizi nasıl büyütebileceğinizi açıklıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963