scorecardresearch.com Meslek Yüksekokulları İçin Toplam Kalite Yönetimi ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemleri ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meslek Yüksekokulları İçin Toplam Kalite Yönetimi ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemleri

Meslek Yüksekokulları İçin Toplam Kalite Yönetimi ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemleri

Yazar : Muhsin Halis

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitabın amacı, Kalite Yönetim Sistemi''ni, işletmelerde işler hale getirmek için kolay faydalanabilecek bir bilgi kılavuzu olarak sunmaktır. Bu amaçla kitap, Toplam Kalite Yönetimi''ni ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemini’^de içeren iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda sıkıcı olamayan bir dil ile TKY''ye ilişkin temel esaslar, özellikler ve TKY''nin mantığına sunuldu. İkinci kısımda ise TKY''nin firma bazında nasıl uygulanacağını ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ile vermeye çalışılmıştır.

Konu Başlıkları
- Kalitenin Kavramsal Gelişimi
- Toplam Kalite Yönetiminin Gelişimi
- TKY ve Geleneksel Yönetim İlişkisi
- TKY Uygulamaları ve Kalite Öncüleri
- Kalite Ödülleri
- Toplam Kalite Yönetiminin Engelleri
- TKY Başarısının Arka Planı
- Toplam Kalite Yönetiminin Gerekleri
- TKY''nin Araç ve Teknikleri
- ISO 9000:2000 Kalite Yönetim Sistemi
- Yönetim Sisteminin Kapsamı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963