scorecardresearch.com Memleketimden İnsan Kaynakları Manzaraları ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Memleketimden İnsan Kaynakları Manzaraları

Memleketimden İnsan Kaynakları Manzaraları

Yazar : Süleyman Işık

Sayfa Sayısı : 227

Yayınevi : NES TANITIM GRUBU

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


iş hayatından örnekler sunan okuyucuya yaşanmışlıklarla birlikte insan kaynakları yönetim organizasyon alanlarında bilgiler deneyimler aktarmayı amaçlayan bir kitap.
Çeşitli gazetelerde yazarlık editörlük otomotivden tekstile bir çok işletmede insan kaynakları koordinatörlüğü danışmanlık üniversitelerde akademisyenlik görevlerinde bulunan Süleyman Işık tarafından kaleme alınan bu kitabı okurken kendiniz işletmeniz yöneticiniz ya da mesai arkadaşlarınızdan kesitler bulacaksınız.
Memleketimden İnsan Kaynakları Manzaraları 
İK sistematiğinin temel kavramlarının yanısıra yönetim dünyasının bir çok sorununada dikkat çeken iş dünyasındaki çarpıklıkları yaşanmışlıklarla birlikte ele alan bir yapıt.
Herkesin keyifle okuyabileceği yalın bir dille yazılan Memleketimden İnsan Kaynakları Manzaraları iş
dünyasında yer alan herkesin elinden düşürmeyeceği bir el altı kifdbı bir başvuru kaynağı olacak.
Elinizdeki kitabı okurken şirketlerin koridorlarında dolaşacak yönetim kurulu toplantılarına katılacak makinaların arasından geçecek çay paydoslarında çalışanlarla laflayacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963