scorecardresearch.com Lovemarks Etkisi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lovemarks Etkisi

Lovemarks Etkisi

Yazar : Kevin Roberts

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : HÜMANİST KİTAP YAYINCILIK

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


TÜKETİCİ DEVRİMİNDE GALİP GELMEK
Ticari bir devrim piyasanın tüm kurallarını değiştiriyor. Güç, üretici ve peraken­decilerden çıkıp, doğrudan bilgi, tercih ve bağlantısallığın gücüyle henüz donanmış olan tüketicilerin eline geçiyor. Fiyat, hizmet, kalite ve tasarım avantajları kazanmaya yetmiyor artık. Bugün başarıyı belirleyen unsur, tüketi­cilerin sizin hakkınızda neler hissettiği; yani sizinle olan duygusal bağları. Saatchi & Saatchi, Ideas Company''nin Küresel CEO''su Kevin Roberts''ın Lovemarks Etkisi adını verdiği bu duygusal olgu pazarlamadan medyaya, ürün geliştirmeden şirketlerin gerçekte nasıl yönetildiklerine kadar her şeyi değiştiriyor.
Roberts''ın ilk kitabı olan Lovemarks:
Markaların Ötesindeki Gelecek adlı çığır açan
çalışma, şirketlerin tüketicilerle her düzeyde
duygusal olarak nasıl bağ kurabileceğini gözler
önüne sermişti. Kitap anında tepkilere yol
açmıştı.
"Roberts değişimi savunan ikna edici bir sözcü." INTERNATIONAL HERALD TRİBÜNE
"Şirketler için dünyayı değiştirmeye yönelik felsefi
bir meydan okuma."
THE AUSTRALIAN

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963