scorecardresearch.com Lider Öyle Olmaz, Böyle Olur ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lider Öyle Olmaz, Böyle Olur

Lider Öyle Olmaz, Böyle Olur

Yazar : SEVİNÇ ENGİN

Sayfa Sayısı : 496

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Siyasetten iş hayatına, medyadan sanata, akademik dünyadan spora Türkiye’nin önde gelen “lider” isimlerinden liderliğin altın kuralları…

Lider olunur mu doğulur mu?

Lider için aile desteği ne kadar önemlidir?

Karizmatik liderlik nedir?

Vizyoner bakış açısı mı duygusal zekâ mı bir liderin olmazsa olmaz özelliğidir?

Tarihin unutulmaz lideri kimdir?

İyi bir lider her zaman iyi bir yönetici midir?

Türkiye lider çıkarmaya aç bir ülke midir?

Siyasetten iş hayatına, medyadan sanata, akademik dünyadan spora Türkiye’nin önde gelen “lider” isimlerinden liderliğin altın kuralları… Lideri lider yapan vazgeçilmez formüller… Türk toplumunun ihtiyacı olan lider karakteri…
‘Lider’ kelimesini daha çok siyaset arenasına yakıştıran bir alışkanlığa sahibiz. Biraz da paraya yön veren iş dünyasıyal ilintilendiririz. Zaman zaman ‘takımda lider ruhlu oyuncumuz yok’ gibi taraftar serzenişleriyle karşılaşsak da, aslında her takımın bir lideri vardır! Peki nedir o liderleri diğerlerinden ayıran temel unsur? Dediğim dedik olmaları mı, yoksa herkese sözlerini geçirebilecek kudrette olmaları mı? Şayet cevabınız ‘evet’se, bu kitaptan alacağınız cevaplar aslında ne kadar yanıldığınızı gösterecek size. İyi bir liderin aynı zamanda, takım ruhuna en çok inanan insanlar olduğunu öğreneceksiniz örneğin. Ekibine bir aile gibi yaklaştığını fark edeceksiniz koca şirket sahiplerinin. Yürüttüğü davada onu asla yalnız bırakmayan isimleri her zaman ayrı tutan siyasî liderlere tanıklık edeceksiniz bu kitapta. Sevinç Engin, ‘Lider Öyle Olmaz Böyle Olur’ isimli kitabında siyaset, ekonomi, kültür sanat, spor, basın dünyasından onlarca lider isimle, ‘lider’lik kavramı üzerine konuşmuş. Her ismin liderlik vasıflarını da sorgulamış aynı zamanda. Recep Tayyip Erdoğan’dan Mustafa Sarıgül’e, Okay Gönensin’den Sadettin Saran’a, Fatih Terim’den Hamdi Akın’a uzanan bir liste liderliği yeniden değerlendirmemizi sağlıyor. Birçok üniversitede ders kitabı olarak da okutulan bu kitap sayesinde anlayacaksınız ki, lider doğmak zorunda değilsiniz, çünkü olabilirsiniz.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963