scorecardresearch.com Lider Girişimcinin Yol Haritası ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lider Girişimcinin Yol Haritası

Lider Girişimcinin Yol Haritası

Yazar : Mehmet Akif Çakırer

Sayfa Sayısı : 286

Yayınevi : BEYAZ YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

"Mehmet Akif Çakırer, Lider Girişimciler için gerçekten de güzel bir yol haritası hazırlamış. Türkiye''nin en önemli ihtiyacı olan müteşebbis ruhunu ateşlemek ve ülkemize yeni girişimciler kazandırmak yönünde de motive edici başarı örneklerine yer veren bu çalışma, gençlerimiz için de bir başucu kitabı niteliği taşıyor." - Kemal Şahin / Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı "Mehmet Akif Çakırer, Lider Girişimci''nin Yol Haritası eseriyle, bizlere ve ileride çok başarılı olacak işadamlarımıza izlenmesi gerekli yolların işaret etmiş, bu ipuçlarını da kesintisiz ve çok keyifli bir anlatımla sunmuş. Özellikle Türkiye''de Lider Girişimci sayısının yetersizliği probleminin ortadan kalkmasında da bu eserin çok önemli bir rolü olmasını diliyorum. Ve dolayısıyla eser, iş yaşamına yeni başlayacak gençlerimiz için vazgeçilmez bir rehber olacağı gibi, kendi işini kurmuş olan işletme sahipleri için de masalarından ayırmayacakları bir eser olacak." - Erol Bilecik / Index Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı "Bu yayının, ülkemizin geleceği gençler için okunması gereken önemli bir eser olduğuna inanıyorum. Oldukça dinamik bir genç nüfusa sahip ülkemiz gençliğinin, girişimciliğe özendirilmesi ve desteklenmesi bir çok sosyal ve ekonomik sorunun da çözümü anlamında büyük önem taşımaktadır. Değişimin kaçınılmaz olduğu günümüz dünyasında, bu homojen yapıya en kolay uyum sağlayacak kesimin gençler olduğunu düşündüğümüzde ülkemiz önemli bir avantaja sahiptir. Girişimciliğin, işsizlik sorununun çözümü anlamında da çok önemli olduğuna inanıyorum. İyi yönlendirildiğinde ve desteklendiğinde yaratıcı insanımızın keskin zekası bir çok alanda lider girişimciler, yeni işletmeler, istihdam olanakları ve yeni ürünler yaratacaktır. İş yaşamına ilgi duyan veya bu yaşamın içinde olan herkes için bir kılavuz niteliğinde olan bu çalışma için Mehmet Akif Çakırer''i kutluyorum. - Hilmi Develi / Tosyöv Yönetim Kurulu Başkanı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963