scorecardresearch.com Körler Ve Fil ( The Blind Man And The Elephant ) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Körler Ve Fil ( The Blind Man And The Elephant )

Körler Ve Fil ( The Blind Man And The Elephant )

Yazar : DAVID A. SCHMALTZ

Sayfa Sayısı : 155

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


 • Bu Kitabı Okumadan Yeni Bir Projeye Başlamayın!
  Muhtemelen he gün yeni projeler yönetiyorsunuz -resmi ünvanınız ''''proje yöneticisi'''' olmasa bile. Bunun ne denli bıktırıcı bir deneyim olduğunu bilirsiniz. Altı kör adamın birbirlerine bir fili tarif etmeye çalıştığı, herkesçe bilinen bir öyküden yararlanarak, David Schmaltz tüm bu sorunların temelindeki nedeni ''''tutarsızlık'''' olarak saptıyor- insanların ortak deneyimlerinden ortak bir anlam çıkaramaması.
  Schmaltz, gerçek dünyadan öyküler sergilenerek her bir bireyin nasıl kendi kontrolü altında etkin olabileceğini ve proje çalışmasında kaçınılmaz olan sorunlarla başa çıkmanın yollarını öğretiyor. Körler ve Fil Projeleri, yıkıma uğrayan ilişkileri zedeleyen insani dinamikleri açığa çıkarıyor ve bu sorunları çözmek için öneri ve fikirler getiriyor.
  Bu kitaptaki fikirleri anlamak ve benimsemek, projeleri ve kişileri yönetmeyi daha keyifli bir hale bir hale getirecektir.
  Yalnız iş hayatındaki projeleri değil yaşamın diğer alanlarında da etkin olmayı içeren, insanı düşünmeye yönelten bir kitap.
  Proje yönetiminde kullanabileceğiniz en güçlü araç sizsiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963