scorecardresearch.com Klasik Drucker - "Yönetimi İcat Eden Adam" ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Klasik Drucker - "Yönetimi İcat Eden Adam"

Klasik Drucker - "Yönetimi İcat Eden Adam"

Yazar : Peter Drucker

Sayfa Sayısı : 237

Yayınevi : BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


''Yönetimi İcat Eden Adam''

Business Week

Yönetim Hâlâ Yönetmek Zorunda

''Yönetim hâlâ yönetmek zorunda'', ekonomik - sosyal yaşamın strateji ve politika uzmanı, yazar, danışman ve öğretmen Peter F. Drucker? in 41 yaşındayken Harvard Business Review dergisinde yayımlanan ilk makalesinin başlığıydı. Optimist ölümünün birinci yıldönümünde (11 Kasım 2005) onun makalelerinden oluşan Klasik Drucker kitabının dağıtımını gerçekleştiriyor olmaktan onur duyuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yayımlanan Klasik Drucker 248 sayfa, ciltli, şık bir kitap. Sunuş yazısında Prof. Dr. Süheyl Batum? un belirttiği gibi, gençlere, bilim dünyamıza ve iş hayatındaki herkese ışık tutmayı amaçlıyor. Tümü Harvard Business Review dergisinde yayımlanmış 15 makale ve iki bölümden oluşuyor:

1) Yöneticinin Sorumlulukları,2) Yöneticinin Dünyası.

Kitabın giriş yazısı ise, Harvard Business Review dergisinin genel yayın yönetmeni Thomas Steward tarafından kaleme alınmış. Drucker? ın 95 yaşına kadar teknolojiden sorumlu başkan yardımcılarına bile söyleyecek şeyi olduğunu belirten Steward, ''Makaleleri bilgili ve şık olabilir, ama en önde gelen özellikleri iş başında öğrenilmiş bilgileri yansıtmalarıdır. Yapıtlarına lamba kokusu bulaşmamış bir bilgin ve pratik olmayan ya da denenmemiş şeylere hiçbir şekilde tahammülü olmayan bir teorisyendi''diye yazıyor.

Klasik Drucker bugünün ve geleceğin ''etkin'' yöneticileri arasında yer almak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Çünkü yönetim hâlâ yönetmek zorunda.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963