scorecardresearch.com Kazanmak İstiyorsanız ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kazanmak İstiyorsanız

Kazanmak İstiyorsanız

Yazar : Jack Welch, Suzy Welch

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ge­ne­ral Elect­ric ef­sa­ne­si­nin ya­ra­tı­cı­sı Jack Welch’in ama­cı, bü­yük­lü kü­çük­lü bü­tün şir­ket­ler­de, ku­ru­lu­şun her ka­de­me­sin­de­ki in­san­la­ra ses­len­mek­tir. Fabrika iş­çi­le­rin­den iş­let­me­ci­lik mas­tı­rı yap­mış olan­la­ra, pro­je yö­ne­ti­ci­le­rin­den kı­dem­li yö­ne­ti­ci­le­re ka­dar her­kes onun oku­ru­dur. He­de­fi, ba­şa­rı tut­ku­su olan her­ke­se yar­dım­cı ola­bil­mek­tir.
Welch’in iyim­ser, ma­ze­ret ka­bul et­mez, iş-ko­tar­ma­cı zih­ni­ye­ti bu­la­şı­cı­dır. Ka­zan­mak İs­ti­yor­sa­nız içer­di­ği çok sa­yı­da ki­şi­sel öy­küy­le ve Jack Welch’e öz­gü can­lı üs­lup­la iş ha­ya­tı­nın te­mel so­run­la­rı­na de­rin bir iç­gö­rüy­le bak­mak­ta, öz­gün fi­kir­ler­le yak­laş­mak­ta ve çö­züm­ler ge­tir­mek­te­dir. Bun­la­rın in­san­la­rın ça­lış­ma ya­şa­mı ko­nu­sun­da­ki dü­şün­ce­le­ri­ni de­ğiş­ti­re­ce­ği ke­sin­dir.
Jack Welch’in ener­ji ve tut­kusu bütün kitaba sirayet ediyor. Kitap, baş­lan­gıç düzeyin­den yönetim kurulu odalarına kadar, şir­ket oyunun­da us­talaş­mak is­teyen­lerin büyük bir adım at­masını sağ­lıyor.

Dört Adet Çubuk

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963