scorecardresearch.com Kalite Yönetimi Sistemi Ve CE İşareti Uygulamaları ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kalite Yönetimi Sistemi Ve CE İşareti Uygulamaları

Kalite Yönetimi Sistemi Ve CE İşareti Uygulamaları

Yazar : Adnan Çelik

Sayfa Sayısı : 346

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir ürünün kalitesini ürünün kullanım amacı ve mamul belirlediğinden, kalite kavramı, çok genel olarak,"amaca uygunluk" şeklinde tanımlanabilir. Müşteri odaklı bir sistem olan Toplam Kalite Yönetimi ise; "müşteri beklentilerini her şeyin üzerinde tutan ve onun tarafından tanımlanan kaliteyi, tüm faaliyetlerin yürütülmesi sırasında ürün ve hizmet bünyesinde oluşturan bir yönetim biçimi"dir.

Avrupa Birliği normlarına uygunluk İşareti olarak tanımlanan CE, bir tür değerlendirme ve işaretleme sistemidir. CE Uygunluk İşareti, bir ürünün AB koşullarına uygun olup, AB iç piyasasında serbestçe dolaşımını sağlamak için geliştirilmiştir. CE`nin temel amaçlan, bir üretim ve pazarlama işleminde, "AB direktifleri ile belirlenen sağlık, güvenlik, çevreye duyarlılık ve tüketicinin korunması düzenlemeleri ile kalite geliştirme faaliyetlerine katılım sağlanması"dır.

Kalite Yönetim Sistemi ve CE İşareti Uygulamaları adlı bu çalışma üç ayrı bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde "Kalite, TKY ve Kalite Yönetim Sistemi", ikinci bölümde "CE Uygunluk İşareti: AB Yeni Yaklaşım, Küresel ve Modüler Yaklaşım Direktifleri", üçüncü bölümde ise "Örnek Uygulamalar" yer almıştır. Kalite, Kalite Yönetimi ve CE Uygunluk İşaretinin temel esaslarını ortaya koyan bu çalışma, her işletme veya örgüt yönetimi için yararlı bilgileri içermektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963