scorecardresearch.com İşli Ortamlar Dişli Sorunlar ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşli Ortamlar Dişli Sorunlar

İşli Ortamlar Dişli Sorunlar

Yazar : Ken Lloyd

Sayfa Sayısı : 300

Yayınevi : ALTEO YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İş yaşamını çekilmez hale getirebilen, günümüzü zorlaştıran, keyif alarak yaptığımızda verimli olabileceğimiz bir işi bizim için sıkıntıya çeviren problemlerle hangimiz karşılaşmıyoruz? Bu problemler bazen bilgisayarımız, bazen yoğunluğumuz, bazen kırtasiye malzememiz oluyor. Ama kimilerimiz zımbamızın telinin bitmiş olmasından daha büyük sorunlarla uğraşıyor. Bunlar da ''insan sorunları'' ve/veya ''sorunlu insanlar'' oluyor. Zalim patronlar, despot müdürler, öne çıkma derdindeki iş arkadaşları, enteresan taleplerle gelen müşteriler, derdi bitmeyen astlar, başlarda sadece güldürürken, özellikle gerekli önlemler alınmadığında, tepki yerinde veya zamanında gösterilmediğinde, zaman içinde ciddi birer problem haline gelebiliyor. İşin kötüsü, genellikle bundan önce yaşamış olduğunuz tecrübeler de yeni sorununuza yardımcı olmuyor, çünkü iş dünyası o kadar geniş, o kadar çok yönlü ve o kadar değişken ki, şartlar her seferinde biraz daha farklı, karşılaştığınız kişiler her seferinde bir öncekinden daha zorlu olabiliyor. İnsan ilişkilerinde ne kadar başarılı olursanız olun, sizin kadar başarılı olmayan kişiler çoğu örnekte sizi de bulundukları seviyeye çekerek sabah ayaklarınızın geri geri gitmesine sebep olabiliyor. Bu tür 250''nin üzerinde örnek olayda görüşlerini belirten ve çalışanlara ışık tutan Ken Lloyd, çok satan bu kitabının edit edilmiş yeni versiyonuyla Türk okuyucusuyla buluşuyor. Soru-Cevap''larla işlenen okuması son derece kolay kitap, iş dünyası yayınları içinde aranan bir kitap olacak.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963