scorecardresearch.com İşletmelerde Yenilik ve Yaratıcılık Yönetimi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşletmelerde Yenilik ve Yaratıcılık Yönetimi

İşletmelerde Yenilik ve Yaratıcılık Yönetimi

Yazar : Seyfi Top

Sayfa Sayısı : 390

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Son 15 yılda, yaşadığımız dünyada çok hızlı bir şekilde siyasi, kültürel, sosyal, ekonomik, ticari ve teknolojik değişmeler meydana gelmektedir. Ülkeleri, kültürleri ve toplumları birbirinden ayıran sınırlar ortadan kalkmakta, iletişim olanakları hızla gelişmekte; bilgi, uluslararası ortamda çok kısa bir sürede yayılmaktadır. Dünyadaki bu büyük değişim ve dönüşüm, işletmecilikle ilgili konularda yeni görüş ve fikirleri de tetiklemiştir. Özellikle de bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, işletme alanında da büyük gelişmelere neden olmuştur. İşletmecilik alanındaki yeni uygulamalar, eskiden olmadığı biçimde hızla artmıştır. İnternetin gelişmesi, ulusal pazarlardan küresel pazarlara geçişi sağlamış, milyonlarca müşterinin yer aldığı sanal küresel pazarlar oluşmuştur. Artık yeni pazarlarda yer almak ve konumunu devam ettirmek, eskiden olduğu gibi kolay olmamaktadır. Giderek işletmeciliğin kurulları da değişmiştir. İşletmeler ciddi bir rekabetle karşı karşıya bulunmaktadırlar. İşletme yöneticileri sürekli olarak çalışma yöntemlerini yeniden gözden geçirerek değiştirmek ve geliştirmek durumundadırlar. Denenmemişi denemek, olmayanı yaratmak, hızlı ve yenilikçi olmak, sürekli yeni fikirler geliştirerek uygulamaya koymak artık işletme yöneticilerinin yeni hayat tarzlarını oluşturmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963