scorecardresearch.com İş Hayatının Efsane İsimleri Kitap Seti (6 Kitap) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hayatının Efsane İsimleri Kitap Seti (6 Kitap)

İş Hayatının Efsane İsimleri Kitap Seti (6 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.KAZANMAK İSTİYORSANIZ


 • General Electric efsanesinin yaratıcısı Jack Welch’in amacı, büyüklü küçüklü bütün şirketlerde, kuruluşun her kademesindeki insanlara seslenmektir. Fabrika işçilerinden işletmecilik mastırı yapmış olanlara, proje yöneticilerinden kıdemli yöneticilere kadar herkes onun okurudur. Hedefi, başarı tutkusu olan herkese yardımcı olabilmektir.

  Welch’in iyimser, mazeret kabul etmez, işkotarmacı zihniyeti bulaşıcıdır. Kazanmak İstiyorsanız içerdiği çok sayıda kişisel öyküyle ve Jack Welch’e özgü canlı üslupla iş hayatının temel sorunlarına derin bir içgörüyle bakmakta, özgün fikirlerle yaklaşmakta ve çözümler getirmektedir. Bunların insanların çalışma yaşamı konusundaki düşüncelerini değiştireceği kesindir.

  Jack Welch’in enerji ve tutkusu bütün kitaba sirayet ediyor. Kitap, başlangıç düzeyinden yönetim kurulu odalarına kadar, şirket oyununda ustalaşmak isteyenlerin büyük bir adım atmasını sağlıyor. KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN YANITLAR
  İŞ YAŞAMININ EN ZOR 74 SORUSUNU GÖĞÜSLEMEK
  2006’da yayımladığımız Kazanmak İstiyorsanız adlı geniş yankı uyandıran kitaplarıyla Jack ve Suzy Welch daha şimdiden iş yönetim literatürünün klasikleri arasında yer alan bir eser ortaya koymuşlardı. Efsanevi General Electric CEO’su Jack Welch’in eşsiz deneyiminden süzülen Kazanmak İstiyorsanız, hem temel iş ve yönetim uygulamaları için sağlam bir felsefe sunuyor, hem de her gün karşılaşılan iş problemleriyle başa çıkmak için kullanabileceğiniz bir elkitabı niteliği taşıyordu.
  Kitabın yayımlanmasının ardından Jack ve Suzy Welch’e dünyanın dört bir köşesinden binlerce soru yöneltildi. Üniversite öğrencilerinden kıdemli profesyonellere kadar çok çeşitli düzeylerden insanlar yazarlarımıza liderlikten küresel rekabete, sert patronlardan ekip çalışmasına kadar birçok soru sordular.
  Kazanmak İsteyenler İçin Yanıtlar bu soruların en geçerli olanlarını seçip yanıtlıyor. Böylece Jack ve Suzy Welch Kazanmak istiyorsanız kitabında başlattıkları iş hayatının sorunlarına ilişkin söyleşiyi devam ettiriyorlar. Bir kuruluşun serpilip gelişmesi için çaba gösteren herkes için son derece yaralı ve çekici bir söyleşi…

  KLASİK DRUCKER  ''Yönetimi İcat Eden Adam''

  Business Week

  Yönetim Hâlâ Yönetmek Zorunda

  ''Yönetim hâlâ yönetmek zorunda'', ekonomik - sosyal yaşamın strateji ve politika uzmanı, yazar, danışman ve öğretmen Peter F. Drucker? in 41 yaşındayken Harvard Business Review dergisinde yayımlanan ilk makalesinin başlığıydı. Optimist ölümünün birinci yıldönümünde (11 Kasım 2005) onun makalelerinden oluşan Klasik Drucker kitabının dağıtımını gerçekleştiriyor olmaktan onur duyuyor.

  Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yayımlanan Klasik Drucker 248 sayfa, ciltli, şık bir kitap. Sunuş yazısında Prof. Dr. Süheyl Batum? un belirttiği gibi, gençlere, bilim dünyamıza ve iş hayatındaki herkese ışık tutmayı amaçlıyor. Tümü Harvard Business Review dergisinde yayımlanmış 15 makale ve iki bölümden oluşuyor:

  1) Yöneticinin Sorumlulukları,2) Yöneticinin Dünyası.

  Kitabın giriş yazısı ise, Harvard Business Review dergisinin genel yayın yönetmeni Thomas Steward tarafından kaleme alınmış. Drucker? ın 95 yaşına kadar teknolojiden sorumlu başkan yardımcılarına bile söyleyecek şeyi olduğunu belirten Steward, ''Makaleleri bilgili ve şık olabilir, ama en önde gelen özellikleri iş başında öğrenilmiş bilgileri yansıtmalarıdır. Yapıtlarına lamba kokusu bulaşmamış bir bilgin ve pratik olmayan ya da denenmemiş şeylere hiçbir şekilde tahammülü olmayan bir teorisyendi''diye yazıyor.

  Klasik Drucker bugünün ve geleceğin ''etkin'' yöneticileri arasında yer almak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Çünkü yönetim hâlâ yönetmek zorunda.

  KNOW-HOW  Ram Charan, öngördüğü 8 beceriyi başarılı liderlerin karakter ve psikolojik özellikleriyle bağdaştıran Yeni Liderlik Teorisiyle bir çığır açıyor.

  Lider neden başarılı olur? Ne zaman başarısızlığa uğrar?

  Yazar, neredeyse kırk yıl boyunca bu soruların cevabını “damardan” deneyimlerle öğrenmiş bir üst düzey yönetim danışmanı olduğunda, bu sorulara önerdiği cevaplar da pazartesi iş başında uygulanabilir nitelikte olacaktır…

  Kuşkusuz zekâ, vizyon, iletişim becerisi bir liderde olması gereken özelliklerdir, ama bunlar işi ne yaptığını bilerek yürütmek için yeterli midir?

  Ram Charan, liderliğin gerçek içeriği hakkındaki sağduyulu görüşleriyle, 21. yüzyılda başarıya ulaşmak için kullanabileceğiniz 8 temel beceriyi tanıtıyor. Bunlardan bazıları:

  İşiniz para kazanacak şekilde KONUMLANDIRMAK
  Dış dünyadaki DEĞİŞİM KALIPLARINI herkesten önce YAKALAMAK
  Lider seçerken kişiyi doğru tanıyıp YARGIYA VARMAK
  İşin nereye varacağını kestirerek gerçekçi HEDEFLER SAPTAMAK
  Kılı kırk yararak KESİN ÖNCELİKLER BELİRLEMEK

  “Peter Drucker… 20. yüzyılın endüstri çağı için neyse, Ram Charan da KNOW-HOW ile 21. yüzyıl küresel enformasyon çağı için odur.”

  STEPHEN R. COVEY
  Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ve 8. Alışkanlık kitaplarının yazarı

  SONUNA KADAR DELİFİŞEKLİK  Pazarlarınız ucuz ithal malların akınına uğradığında, siz ne yapmayı planlıyorsunuz üstelik korsan ürünlerle yasal markalar yan yana yaşayabiliyorken? Burada yeni bir küresel hakikat mi var?
  Siyasetten iş dünyasına, dinden spora kadar her yerde kadınlar tırmanış halinde. Neden? Artık pençelerimizle değil beynimizle iş yapıyoruz da ondan. Ekonomik refah, toplumdaki herkesten yararlanmaya dayanır. Siz kadınları dikkate alıyor musun
  İlerleme uluslarda değil, kentlerde. Yirmi yıla kalmadan, dünya nüfusunun yüzde 60''ı kentlerde yaşıyor olacak. Ya siz nerede yaşamak istersiniz?
  Eğlence her şeyde ister müzede, ister uçakta, ister arabada olsun- giderek esaslı bir artı sağlıyor. Siz kullanım işlevine eğlence katabiliyor musunuz?
  Kuruluşunuzu insanlarının bilgi, özlem ve özgeçmişlerine göre düzenleyebiliyor musunuz? Başkalarıyla iş yapabiliyor musunuz?
  Bugün pek çok şirketin kendisine yöneltmesi gereken soru şu: ürünlerimizi, iş arkadaşlarımızı ve müşterilerimizi seviyor muyuz beğenmek ya da hoşlanmak değil, SEVMEK. Size tutkuyla bağlılar mı?
  Sonuna Kadar Delifişeklik kitabının sizleri bütün bunları gözlemleyip öğrenmeye esinlendireceğini umuyoruz.

  YÖNETİMİN GELECEĞİ - GARY HAMEL  Uzun vadeli iş başarısını sağlayan ne işletme mükemmelliğidir ne de yeni iş modelleri; başarının sırrı: Yönetim Buluşçuluğu

  Yeni bir düşünme ve yönetim tarzı

  Yaşam biçimimizi kökten değiştiren büyük ürün buluşlarına tanık olduğumuz 21. Yüzyıl, yönetim alanında da yenilikleri beraberinde getirdi. Şirketinizin performansını sınırlayan yönetim şekli evrim geçirmeye başladı bile.

  “Hamel” dünyanın en iyi strateji gurusu

  Yönetimin Geleceği, bu değişkenlerin ışığında; dünyanın en tanınmış yönetim uzmanlarından biri olan ve MESS tarafından yayımlanan Devrimin Başına Geçin adlı kitabı ile tanıdığınız Gary Hamel tarafından kaleme alındı. Hamel dünyanın en iyi strateji gurusu ve emsali olmayan bir yönetim buluşçusu olarak adlandırılıyor.

  Gary Hamel, yönetimin geleceğini önce düşlememiz sonra yaratmamız için atılması gereken adımların ana hatlarını çiziyor. Yönetimin buluşçuluğunun eşsiz kapasitesini gözler önüne seren kitap, bize yarının en iyi uygulamalarını bugünden yaratmak için detaylı bir rehber olacaktır.

  Yönetimin buluşçuluğu neden önemlidir?

  Gary Hamel kitabında, son yarım yüzyılda teknolojide, yaşam tarzlarında ve jeopolitikte tanıklık ettiğimiz birçok değişiklikle kıyaslandığında, değişimin yönetim alanında düşük bir hızla evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor.

  Yaklaşık bir asır geride kalmış yönetimin büyük icatlarla dolu büyüme çağı ve yönetim uygulamaları bir zamanlar olduğu gibi hızlı evrim geçirmiyor ama 21. Yüzyıl işletmelerinin karşılaştığı ortam hiç olmadığı kadar hareketli. Bu hareketliliğe ayak uydurabilmek için yazar belirgin şekilde farklı, oldukça büyük ve bizi kara kara düşünmeye iten, yönetim meydan okumalarını göğüsleyebilmenin detaylarını sunuyor. Okuru 21. Yüzyıl’a uygun ilkeleri, süreçleri ve yönetim uygulamalarını yeniden yaratabilmek için gerekli araçlarla donatıyor. Dört bölümden oluşan kitabın birinci bölümü yönetimin buluşçuluk esaslarına ışık tutarken diğer bölümler yönetimin geleceğini tasarlamanın karşımıza çıkartacağı fırsatları ünlü şirketlerin uygulamaları ile gözler önüne seriyor.

  21. Yüzyıl’ın yönetim öncüleri olun

  Gary Hamel, ‘Geleceğe dair bana ait fikirleri size satmak yerine kendinizinkileri oluşturmanıza yardımcı olmak istiyorum’ dediği Yönetimin Geleceği adlı kitabında; yönetim buluşçuluğunun işletmeler açısından önemini, uygulamada yönetim buluşçuluğunu, yönetimin geleceğini hayal etmenin yarattığı fırsatları ve her gün yapabileceklerinin en iyisini vermeleri için çalışanların nasıl esinlendirilmeleri gerektiğini okurlarına sunuyor. Yeni yönetim fikirlerini yeni yönetim uygulamalarına dönüştürme işini ayrıntılı bir şekilde aktaran kitap, etkin bir yönetim buluşçusu olmanıza da zemin hazırlıyor. Yazar kitabı yazma amacını ‘okurlarını, 21. Yüzyıl’ın yönetim öncüsü haline getirmek’ olarak açıklıyor.

  Yönetimin geleceğini hayal etmek...

  Bu kitap; bürokrasiyi, sistemi, kurumsal yaşamı sorgulayan ve çalışanların kendilerini yönetecek kadar zeki olduklarını düşünen herkes içindir. Eğer bu sizseniz, o zaman hoş geldiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963