scorecardresearch.com İş Dünyası Ve Hayatın İçinden Hikayeler ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Dünyası Ve Hayatın İçinden Hikayeler

İş Dünyası Ve Hayatın İçinden Hikayeler

Yazar : Serpil Öner

Sayfa Sayısı : 220

Yayınevi : CREA YAYINCILIK

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İş Dünyası ve Hayatın İçinden Hikayeler
Her gün çeşitli olayların kahramanları olarak hikayeler yaratıyoruz. Zaten yaşamak başlı başına uzun bir hikaye değil mi? Yaşamın içindeki koşuşturmalarda, sevgilerimizde hikayelere konu oluyoruz.
Bu kitap, birbirinden ayrı gibi duran, ama asla birbirinden ayrılmayacak yaşamı, sevgiyi ve iş hayatını biraraya getirerek yoğuruyor. Başlıkları ayrı olmasına rağmen, bu konuları ve hikayeleri birbirinden ayırdetmek bazen çok zor oluyor.
Kitapta iş dünyasını anlatan bir hikayeyi, sevgi dünyanıza rahatlıkla alabilirsiniz. Hayatınızdaki bir olayı, iş dünyanızda yoğurabilirsiniz. Yazdığınız sevgi hikayenizi hayatınızın her alanında uyarlayabilirsiniz.
Kitapta işlenen konular hikayelerle zenginleştirilirken, bazı yerlerde sadece bir hikaye okuyacaksınız. İşte orada, hikaye herşeyi anlatmaktadır, üzerine söyleyecek fazla söz kalmamıştır.
Bu kitabı okurken çok uzun zaman ayırmanıza gerek yok. İstediğiniz bölümü, diğer bölümlerden bağımsız olarak kısa sürede okuyabilirsiniz. Vereceğiniz kısa molalarda zihinsel dinginliğinize katkıda bulunacak ve sizi günlük sorunların içinden çekerek, farklı bir alana taşıyacak. Belki bir hikaye sizi günlerce düşündürecek. Bazen eğleneceksiniz, bazen de derin düşüncelere dalacaksınız. Bir “el altı” kitabı olarak her zaman gözünüzün önünde olması gerekiyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963