scorecardresearch.com İnsan Kaynakları Yönetimi (Cavide Uyargil) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsan Kaynakları Yönetimi (Cavide Uyargil)

İnsan Kaynakları Yönetimi (Cavide Uyargil)

Yazar : Cavide Uyargil

Sayfa Sayısı : 803

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İşletme eğitimi alan öğrenciler için bir ders kitabı olmanın yanı sıra, İnsan Kaynakları Yönetimi kitabımız, önceki baskılarda da değindiğimiz gibi, bu alanda çalışan uygulamacıların da konunun bilimsel temellerini, önemli ilke, kural ve yaklaşımlarını öğrenmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Özellikle günümüzde İnsan Kaynakları Yönetimi’nin işletmelerde daha önemli bir işlev olarak kabul edilmesi ve giderek de daha “popüler” hale gelmesi, ilgili alanda çok sayıda ve farklı nitelikteki kaynaklardan üretilen bilginin belirli ölçüde kavram kargaşası ve kafa karışıklığı yaratmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, kitabımızın yazarları akademik alandaki birikimlerini kendi bölümlerine aktararak, hem lisans ve lisansüstü öğrencilerine hem de uygulamacılara bilimsel bir bakış açısı sağlayarak destek olmayı amaçlamaktadır. Kitabımızın bu baskısı onbir bölümden oluşmakta olup, önceki basılardan farklı olarak Uluslar arası İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü de içermektedir. Oldukça rekabetçi ve dinamik çalışma yaşamının doğal olarak hızlı değişimleri kitabımız konularında da etkili olduğundan, yazarlarımız kendi alanlarında litaretürdeki son gelişmeleri, yasal, sosyal, kültürel ve yönetsel alanlardaki yansımaları ile bölümlerine aktarmış bulunmaktadır. Kitabımızın günümüz işletmelerindeki çeşitli olgu ve sorunları anlama, yorumlama, değerlendirebilme ve çözüm bulma konularında okuyucuya yardımcı olarak, gerek yöneticiler gerekse çalışanlar için en etkili ve doğru kararların alınmasına katkıda bulunacağını umarız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963