scorecardresearch.com İnsan Kaynakları Yönetimi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynakları Yönetimi

Yazar : Dr. Müge Leyla Yıldız, Prof. Dr. Şadi Can Saruhan

Sayfa Sayısı : 510

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: İnsan Kaynakları Yönetimine Bakış *İnsanı Tanımlamanın Zorluğu *İnsan Kaynak mı? Kaynak Değil mi? *Yönetim Sanat mı? Bilim mi? *İnsan Kaynakları Yönetimi *Entelektüel Sermaye Unsuru Olarak İnsan *Kurumsal Performans ve İnsan Kaynakları Yönetimi *İnsan Kaynaklarında Cinsiyet Farklılıkları *Örgüt Kültürü ve İnsan Kaynakları *Çalışma Dünyasının Değişen Trendleri *Farklılıkların Yönetimi ve İnsan Kaynakları *Uzmanlaşmanın Dayanılmaz Hafifliği İkinci Bölüm: İnsan Kaynaklarının tarihsel Gelişimi *İnsan Kaynağı Kuşakları *İnsan Yönetiminin Tarihi *Personel Yönetiminden İnsan Kaynakları Yönetimine Geçişin Temel Nedeni: Küreselleşme *İnsan Kaynakları Yönetimi Paradigmasının Yerleşimi *İnsan Kaynakları Yönetiminden Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimine Geçişin Nedenleri *Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Paradigmasının Yerleşimi *Küresel İnsan Kaynakları Yönetimi Üçüncü Bölüm: İnsan Kaynakları Yönetiminin Altyapısı *İş Analizi *İş Gerekleri ve Yetkinlikleri *İş Tanımları *İş Etüdü *İş Dizaynı Dördüncü Bölüm: İnsan Kaynakları Yönetiminin İdari Kapsamı *İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği *Endüstriyel ilişkiler *Kıdem Tazminatı *Alt İşverenlik *Şikayet ve Disiplin Yönetmeliği Beşinci Bölüm: İnsan Kaynakları Yönetiminin Teknik Kapsamı *İnsan Kaynakları Planlaması *İşgören Temini *Eğitim ve Geliştirme *Performans Yönetimi *İş Değerlendirme *Ücret Yönetimi *Kariyer Yönetimi Altıncı Bölüm: İnsan Kaynakları Yönetiminin Davranışsal Kapsamı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963