scorecardresearch.com Güç - İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Güç - İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım

Güç - İş Yaşamında Başarıya Götüren 6 Güçlü Adım

Yazar : MARCUS BUCKINGHAM

Sayfa Sayısı : 264

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


En Önemli 50 Düşünür arasında gösterilen MARCUS BUCKİNGHAM’IN bu Kitabı İş Dünyasında yeni GÜÇ odaklı bir harekete öncülük ediyor. Yazar; Başarılı olmak için zayıf yönlerinin geliştirilmesinin gerekli olmadığını bunun yerine GÜÇ lerimizin üzerine gidilmesi gerektiğini anlatıyor.

Buckingham "Başarılı olmak için zayıf yönlerinizi geliştirmeniz gereklidir" inanışına meydan okuyor. Bunun yerine, Güçlerimizin üzerine gitmeliyiz, diyor. Ona göre GÜÇlü yanlarınızdan şimdiye kadar yeterince yararlanamamanıza neden olan hatalı mitler şunlar:
• Siz büyüdükçe, kişiliğiniz değişir.
• En fazla gelişmeyi, en zayıf olduğunuz konularda gösterirsiniz.
• İyi bir ekip üyesi, ekibe yardım etmek için elinden geleni yapar.
Buckingham bu mitleri yıkmakla kalmıyor ve size şunları da sunuyor:
• Neden iyi yaptığınız şeyler GÜÇlü yanlarınız, kötü yaptığınız şeyler de zayıf yanlarınız değildir?
• GÜÇlü yanlarınızı tanımanızı sağlayan 4 işaret nedir?
• Her hafta GÜÇ kazanmanızı sağlayan aktivitelere yönelmenizi sağlayacak basit adımlar neler?
• Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla Güçleriniz ve zayıf yanlarınız hakkında nasıl konuşabilirsiniz?
• Kariyeriniz boyunca GÜÇlü yanlarınıza odaklı kalmanızı sağlayacak, 15 dakika süren haftalık bir ritüel.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963