scorecardresearch.com Girişimciler İçin Kolay Ve Hızlı İş Planı Hazırlama ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Girişimciler İçin Kolay Ve Hızlı İş Planı Hazırlama

Girişimciler İçin Kolay Ve Hızlı İş Planı Hazırlama

Yazar : Tufan Karaca

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : SİNEMİS YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bugün artık babadan kalma yöntemlerle ne yeni şirket kurmak ne de şirket yönetmek mümkün değildir. Çağdaş ve rekabetçi her kurumun İş Planı''na ihtiyacı vardır.
Tufan Karaca''nın iş dünyasında uzun süreli çalışmasının ardından gereksinim duyarak kaleme aldığı bu çalışmanın, bu alanda bir boşluğu doldurarak, girişimcilere ve KOBİ''lere çok faydalı bir yol gösterici olacağına inanıyorum.
Osman S. AROLAT (Dünya Gazetesi)

''''İş hayatında Fikirlerin ve Hayallerin başarıya ulaşabilmesi ancak sağlıklı, güvenilir İş Planı yapmakla mümkündür. Tufan Karaca''nın bu kitabı pek çok KOBİ ve Girişimci''nin önünü açabilecek içerik ve ayrıntıda bir çalışma olmuş.”
İbrahim Betil

“Türkiye''nin ilk erken asama yatırım fonu olan GoldenHorn Ventures''in kurucusu olarak tecrübeyle diyebilirim ki Tufan Karacan''in Is Planı kitabi sırf girişimcilerin değil tüm ekosistemin isine yarayacaktır.”
Prof. Dr. Ahmet Aykac

“Klasik tanımdan uzaklaşacak olursak; “Girişimcilik” kişiler ve kurumlar için genelde arzu edilen bir işe başlama ve işinizi geliştirme yöntemi olarak da tarif edilebilinir. Bu nedenle “İş planı” sadece kılavuz olmakla kalmayıp, hazırlanışına bağlı olarak başarı veya başarısızlığı neden olacak kadar önemlidir.
Abdullah Bozgeyik
Bağımsız Danışman “Girişimcilere Yol Haritası” (Hayat Yay. 2005) kitabı yazarı

Kitabın en can alıcı kısmi “Çıkış Stratejisi”(Exit Strategy) Türkiye''de bu konu, her nedense, kimsenin aklına gelmez. (Bunun neden böyle olduğu doktora tezi konusu olabilir.)
Kitap, girişime “niyet edenler” ile girişime “iman edenleri” ayırd etmeye yarayabilecek pratik bir “turnasol kağıdı” işlevi görebilir
Prof. Dr. Ateş Aykut
Boğaziçi Üniversitesi Eski Öğretim Üyesi, Türk Eğitim Derneği Mütevellisi ve Denetçisi

“Yola çıkanlar için net bir kılavuz. hataları yapmadan, yanlış yollara sapmadan, daha bilinçli adımlar için rehber olmuş.
yaşanmış deneyimler teori ile iyi birleşmiş. çok kişiye katma değer yaratacağından eminim.”
Yücel Atış
Prometheus Consultant Group Turkey

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963