scorecardresearch.com Etkin Yönetim Kitaplığı (9 Kitap) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Etkin Yönetim Kitaplığı (9 Kitap)

Etkin Yönetim Kitaplığı (9 Kitap)

Yayınevi : KALEMUS YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.100 MİLLİK YÜRÜYÜŞ

Her liderin kendi inançları, perspektifi, deneyimi ve tarzı vardır. Belki de farklılıklar hiçbir alanda, farklı kuşaklardan liderler arasında olduğu kadar çok dile getirilmemiştir. Ama aslında pek çok liderin sandığından daha fazla ortak zemin vardır.
Bunu keşfetmek, bir yolculuğa çıkmayı gerektiriyor olabilir; Sander ile Jonathon’ın özelinde bu durum, kelimenin tam anlamıyla bir yolculuk oldu. Baba ve oğul, evrensel liderlik ilkelerinin peşinde, en aydınlatıcı tartışmalarını birlikte yürüyerek yaptılar. Dağlarda, kumsallarda, caddelerde ve yollarda 100 mil yürüdüler ve liderliğin özü kadar birbirleri ve ilişkileri hakkında da çok şey öğrendiler.
65 yaşında, geleneksel bir CEO’nun perspektifini, Zen öğrencisi olan 36 yaşındaki girişimci oğlunun bakış açısı ile karıştırdığınızda, nasıl bir liderlik tanımı elde edersiniz? Yüz millik yürüyüş esnasında yazarlar, her liderin (ya da lider olmaya heveslenenlerin) üzerinde yoğunlaşması gereken dokuz ilke saptıyor: İnsan, Amaç, Hırs, Performans, Israr, Perspektif, Paranoya, İlkeler ve Pratik.
“Görev başka seçenek bırakmayınca, liderlik rolü üstlenmemiz kaçınılmazdır. Yüz Millik Yürüyüş, içinizdeki lideri keşfetmeniz için yürümeniz gereken yolda sizi cesaretlendirecektir.”
Leeza Gibbons, Entertainment Tonight ve The Leeza Show’un eski sunucusu; The Leeza Gibbons Memory Foundation Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı


AKTİF PROJE YÖNETİMİ

Proje yönetimi tüm örgütlenme türlerinde ilgi konusu olmuştur ve gereksinim duyulan beceriler tüm düzeylerde çok istenen özellik olarak görülmektedir. Proje yöneticisinin rolü, müşterinin, proje ekibinin ve firmanın istekleri arasında bir denge gözetmesini gerektirir. Bu, zaman yönetimi ve öncelik tanıma alanlarında gerçek bir meydan okumayı dayatır. Aktif Proje Yönetimi, tüm yöneticilere kendi projelerinin başarı şansını önemli ölçüde artırma olanağını sağlayacaktır ve pratik ve epeyce sınanmış teknikler içerir. Adım adım rehberlik size,
proje kavramı ve ilk adımlar
proje iş-ortaklarının yönetilmesi
risk yönetimi
proje planlaması
projeyi başlatma ve yürütme
sona erdirme ve değerlendirme ,konularında yardımcı olacaktır.
Denetim soruları listesi ve özel yol gösterici notlarla eksiksiz olan bu temel kitap, tüm proje yönetim sürecini kapsar ve gerek duyduğunuz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Trevor L Young, çok-disiplinli proje ekiplerinde 30 yılı aşkın yöneticilik ve çalışma deneyimine sahiptir. Dokuz yıl boyunca Sanayi Birliği’nin kıdemli danışmanlığını yapmış ve çok sayıda kuruluşa değişim yönetimini geliştirme programları konusunda yol göstermiştir.


İNNOVASYONEL SATIŞ

Meslek olarak hangi işi yaparsanız yapın gereken ilk şart, o işi iyi öğrenmeniz ve o işin gerektirdiği yenilikçi becerilere sahip olmanızdır. Avukatlıktan doktorluğa, öğretmenlikte garsonluğa, hemşirelikten resepsiyon memurluğuna, muhasebeden elektronik eşya tamirciliğine kadar, hangi işi yaparsanız yapın, bu söylenenler şüphesiz ki profesyonel olmanın ilk şartıdır. Bilgi ve beceriden yoksun meslek sahipliği olunamaz. Olsa da o iş hatalar, küskün müşteriler ve hüsranla son bulacaktır. Etkin insan olmak demek “Bilgili olmak”, “Becerilere sahip olmak” ve nihayet “Motive ve istekli olmak” şeklinde özetlenir. Bu üç ana girdinin birindeki eksiklik toplam etkinliğimizi kötü yönde etkiler. Satış becerisi ya da “satabilmek” denen bu kişilik özelliği ; rekabet etmenizde en önemli silahınız, başarınızın altında yatan en önemli özelliğiniz olacaktır. Satış becerileriniz varsa ve gelişiyorsa işiniz kolaydır. İşiniz artarak büyüme ve gelişme trendinde olacaktır. Eğer satış becerileriniz ve satışta yenilikçilik anlayışınız oluşamamışsa başarılarınız bazı şartlara bağlı kalacak ve çoğu zaman da geçici olacaktır. Aksak rekabet ve korumacı gümrük duvarları bir üretici veya satıcı olarak sizi korumuyorsa; kasabanın tek veya bilemediniz iki avukatından biri değilseniz; dersinize katılmayan öğrenciyi bırakacağınızı sürekli ifade eden veya sınavlarınızda sadece nakledilen bilgiyi, noktası virgülü ile isteyen, “Yoruma boş vermiş,” pratikten kopuk, bilgi küpü, ukala ve hatta biraz da suratsız bir hoca değilseniz; işiniz oldukça zordur. Uzun vadede, ne derslikte öğrenci bulabilirsiniz ne ofisinizde müvekkil veya müvekkile ne muayenehanenizde hasta ne de satmaya çalıştığınız ürünü yada hizmeti satın alan müşteriler...


LİDERLİKTE ÇITAYI YÜKSELTMEK

Liderlikte çıtayı yükseltin. Hayatı, herkes için daha iyiye dönüştüren yüksek performanslı kurumlar yaratırken, çalışanlarınıza en iyiye doğru liderlik edin.

Bu kitap, size rehberlik edecek, ilham verecek, tahrik edecek ve sizin mihenk taşınız olacak.

Bir Dakika Yöneticisi® kitabının yazarlarından olan Ken Blanchard ve mesai arkadaşları, 25 yıldan fazla bir süredir, liderlere ve kurumlara, mükemmelliğe yolculuklarında destek oluyorlar. Şimdi ilk defa, olağanüstü liderlik üzerine tüm bildiklerini bir araya getiriyorlar. Aşağıdakilere nasıl ulaşacağınızı keşfedin:

KISA DÖNEMİN ÖTESİNE BAKARAK DOĞRU HEDEF VE VİZYONA KİLİTLENME

EFSANEVİ, DÜŞKÜNLÜK DÜZEYİNDE BİR MÜŞTERİ HİZMETİ SUNARAK FANATİK MÜŞTERİLER KAZANMA

ÇALIŞANLARINIZI İÇTENLİKLE YETKİLENDİREREK İNANILMAZ POTANSİYELLERİNİ ORTAYA ÇIKARMA

ALÇAKGÖNÜLLÜLÜĞÜ TEMEL ALAN BİR LİDERLİKLE, DAHA GENİŞ ANLAMDA BİR İYİLİĞE ODAKLANMA

Yıllar boyunca, liderler Ken Blanchard’ın iç görüsüne, bilgeliğine ve pratik tekniklerine güvendiler. Şimdi, O ve mesai arkadaşları, yeni bir kuşak için bir liderlik klasiği sunuyorlar: Liderlikte Çıtayı Yükseltme.


YARATICI MOTİVASYON TEKNİKLERİ

Başarı baskısı altındaki bir yönetici olarak, alabileceğiniz her desteğe gereksinim duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Aslında böyle bir destek hemen yanı başınızda; yapmanız gereken tek şey, onun tam potansiyelini ortaya çıkarmak. Nedir bu? Elemanlarınız...
Yöneticiler, diğer insanlar aracılığıyla ulaştıkları sonuçlara göre değerlendirilirler. Ekibinizdeki herkes, en yüksek etkinliğe ulaşacak şekilde çalışıyorsa, başarı her zaman sizi bekliyor olacaktır. Ancak elemanlarınız, sadece sizin istediklerinizi yapabiliyor olmamalı, bunları isteyerek yapmalıdır.
Bu kitap, performansı maksimize etmek için elemanları motive etmenin temel ilkelerini ele almaktadır. İyi motive edilmiş bir ekibin mükemmel sonuçlara ulaşması; verimliliği, üretkenliği ve kaliteyi artırması tesadüf değildir.
Etkili Motivasyon Teknikleri’nde, insanları motive etmenin ardında yatan teoriyi ve teoriyi hayata geçirecek pratik uygulamaları bulacaksınız:

• Olumsuz duyguları azaltma;
• Olumlu duyguları artırma;
• Heyecan ve katılımcılık yaratma;
• Çabayı en önemli konulara odaklama.

Yeterli sıklıkta “Aferin!” demekten, teşvik planlarına kadar, insanları etkileyecek, motive edecek ve harekete geçirecek tüm pratik yöntemleri ve önerileri bu kitapta bulacaksınız.


Diğer kitaplar;


ALİCE ANOREKSİ DİYARINDA


BAŞARILI SUNUM TEKNİKLERİ


DİŞİL YÖNETİŞİM


İLK 90 GÜNYORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963