scorecardresearch.com Doğru Karar Doğru Lider ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğru Karar Doğru Lider

Doğru Karar Doğru Lider

Yazar : C. Fernandez Araoz

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : BOYNER YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Boyner Yayınları, dünyanın en tanınmış yönetici bulma firması Egon Zehnder International’ın Türkiye ofisi ile işbirliği yaparak Doğru Kararlar, Doğru Liderler’i yayın hayatına kazandırdı. Egon Zehnder International’ın kıdemli ortaklarından Claudio Fernandez Araoz tarafından yazılan kitap, doğru yöneticileri bulmanın ne kadar önemli ve zor olduğunun altını çiziyor ve iş dünyası liderlerinin bu konuda nasıl ustalaşılabilecegini anlatıyor.Jack Welch, Jim Collins, Daniel Goleman ve Jim Kouzes gibi iş dünyası gurularının da hararetle tavsiye ettikleri Doğru Kararlar, Doğru Liderler gelişime ve kurumsal başarıya önem veren liderlerin vazgeçemeyecekleri bir el kitabı olmaya aday... Kitapta, organizasyonlarda ne zaman bir değişiklik yapılması gerektiği, doğru yöneticilerin şirket içinde mi yoksa dışında mı aranacağı, adayların en etkin şekilde nasıl değerlendirileceği, seçileceği ve sonrasında organizasyona nasıl entegre edilecegi konularında pratik uygulamalarla desteklenen tavsiyeler yer alıyor. Dünyanın farklı merkezlerinde, yöneticiler için başucu kitabı olan kitap bugüne kadar 14 dile çevrildi. Araoz’un kitabı hem mevcut, hem de gelecegin liderleri olacak genç yöneticilere ilham kaynağı ve parlak yetenekleri bünyesine katabilme savaşı veren tüm organizasyonlara da referans kitabı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963