scorecardresearch.com Budha Mı Olsam? Ceo Mu Olsam? ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Budha Mı Olsam? Ceo Mu Olsam?

Budha Mı Olsam? Ceo Mu Olsam?

Yazar : Timur Tiryaki

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SIRADIŞI BAŞARI İLE İÇSEL MUTLULUĞU BİR ARADA YAŞAMANIN YOLLARI
“Hayatımdaki öncelik başarılı olmak mı yoksa huzur ve mutluluk mu?” sorusunu kendinize soruyorsanız veya “Hayatta önce başarılı olmaya sonra ilerleyen yıllarda huzura odaklanırım” diye düşünüyorsanız…
Timur Tiryaki Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Proctor & Gamble şirketinde satış kariyerine başladı ve dünya devi Intel şirketine Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Sıradışı pazarlama aktiviteleri ve liderlik becerileri ile İntel’de Avrupa ve dünya çapında birçok pazarlama ödülü kazandı. Sonrasında yaşamının amacını baştan tanımlayıp hayatına yeni bir yön çizmeye karar verdi ve liderlik, farkındalık ve koçluk eğitimleri veren The Key Başarı Akademisi’ni kurdu.
Bu kitap dünya üzerinde çok küçük bir grubun başarabildiği bir kavramı inceliyor: Sıradışı başarılı olabilmek için önce kendini yönetmeyi öğrenmek, farkındalığını yüksek tutmayı öğrenmek, sonra yaptığınız işte yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi ortaya koymak, insanlığa işiniz ile hizmet etmeyi öğrenmek ve tüm bunları derin bir içsel huzur ve mutluluk ile bir arada yapabilmenin yolları..
Bu alanlarda okuyabileceğiniz kitapların bir bölümü başarılı bir birey veya şirket olmanın yollarına odaklanır, öteki bölümü ise mutluluğun veya huzurun önemini anlatır. Timur Tiryaki’nin en ayırt edici özelliği bu ikisini bir araya getirebiliyor olması. Kitabın içindeki tanımlamalar bildiğiniz birçok kavramı toparlayacak, anlamlı ve uygulanabilir hale getirecek. Ayrıca Timur Tiryaki’nin geliştirdiği Düşünce Yönetimi, Duygu Yönetimi, Aktif Sabır, Dengeli Mutluluk gibi kavramlar hem iş hayatına hem de özel hayatınızda müthiş bir fark yaratacak.

“40 yıl üzerine geliştirdiğimiz birikimimizi kendi vizyonuyla birleştiren Timur, insanların istedikleri hayatı nasıl yaşayacaklarını gösteriyor.”
—Secret’ın yaratıcılarından, Uluslararası Konuşmacı,
Filozof, Yazar, Bob Proctor
Bir çok uluslar arası konuşmacı/yazar, toplumsal farkındalığın üzerine çıktıklarında, yaşam ile ilgili belirli bir anlayış geliştirdiklerinde kendilerini ifade etmeyi seçerler. Ve genelde bu insanın hayatının ilerleyen dönemlerinde olur. Timur ise hayatının anlamını, hatta tüm varoluşun anlamını çok erken bir yaşta çözdü. Ondaki güç ve tutku sayesinde onunla çalışmak kesinlikle ilham verici.
Azim Jamal Uluslararsı Konuşmacı Yazar

Timur, idealist, savaşçı ve stratejist bir liderdir. Güçlü bir isim, güçlü bir karakter ve sıradışı bir insan Timur TİRYAKİ.
—Erdal EŞİYOK, Satış Müdürü, Profesyonel Satış Koçu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963