scorecardresearch.com Borsada Önden Koşanlar - Taktikler,Stratejiler,Anılar,Sırlar ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Borsada Önden Koşanlar - Taktikler,Stratejiler,Anılar,Sırlar

Borsada Önden Koşanlar - Taktikler,Stratejiler,Anılar,Sırlar

Yazar : Arzu Güneysu Yıldırım

Sayfa Sayısı : 656

Yayınevi : SCALA YAYINCILIK

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Borsanın 25. yılında İMKB'' nin 25 ünlü simasıyla strateji, taktik ve sırlarına ilişkin söyleşiler Scala Yayıncılık tan çıktı. Kitapda yer alan borsanın ünlü simaları geleceğe ilişkin öngörülerini de açıkladılar. Kitapda yer alan ünlü borsacılar ve söylediklerinden satır başları şöyle: Dündar Altay Nasrullah Ayan Mehmet Bayrak Ceyhan Bektaş Adnan Cezairli Aydın Çakmakkaya Ahmet Dedehayır Müslüm Demirbilek Berra Doğaner Bedii Ensari Sadık Eratik Cengiz Evgin Erol Göker Asuman Olgun Güreli Halil Güvener Salahsun Hekimoğlu İlhan İzibelli Muharrem Karslı Attila Köksal Asil Onay Feyyaz Öncel Pamir Sezener İlhami Suaydın Alp Tekince Erhan Topaç Ve kaybettiklerimiz... Tuncay Artun Mustafa Yılmaz Borsada al-sat kumardır Spekülasyon, hava masmavi iken yağmur yağacak dememdir Türk insanı para koymadan para kazanmak ister Paran kadar al, malın kadar sat Asansör kâğıtları sevmem Borsada icebergler ters duruyor İki şeye inanırım, temel analiz ve trend Bilgi, tüyoyu elimine eder Ben, kesinlikle TL'' ciyim Borsa bilgi ticaretinin yapıldığı yerdir Bir "bors" ve "acı" var, bir de ""bor" ve "sacı" Borsa, suya yazı yazmak değildir Burası akıllı insanların yeri 15 yıldır her gün oruç tutuyorum Küçük yatırımcı hep yanık hep yanık Sonuç; sıfıra sıfır, elde var sıfır Tek geldim, tek gidiyorum Spekülasyon borsanın karekteridir Sahte Çukurova, karşı taraf riskini öğretti Kol kesmedik, bu sefer gövde gitti Fon yöneticisi kapıya yakın oturmalı Sürüden ayrılabilmek koyal değil Ben aldığım dakikada satmayı düşünürüm Kaybetmek beni kazanmaktan daha şiddetli etkiler Herkes borsa düşecek derse, diptir zaten

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963