scorecardresearch.com BİLGİNİN ÜRETİMİ ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİLGİNİN ÜRETİMİ

BİLGİNİN ÜRETİMİ

Yazar : George Von Krogh, Kazuo Ichijo, Ikujuro Nonaka

Sayfa Sayısı : 323

Yayınevi : DIŞBANK KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dışbank kitaplarının ilk eseri:Bilginin üretimi.
 • "Şirketlerin giderek küreselleştiği ve pazarların büyük hızla geliştiği günümüz dünyasında,çalışanlarımızın bilgi ve yaratıcılığını açığa çıkarmak,dünyanın her yanındaki müşterilerimizin günlük gereksinimlerini karşılayabilmenin baş koşulunu oluşturuyor.Bu kitap,sonu olmayan bu yolculukta bizlere yol gösterecek paha biçilmez bir yolculuk rehberi.Yazarlar,açık ve anlaşılır iç görülerin yanı sıra, tüketicilerimize ve işimize kalıcı değer katacak bilgiler yaratmakta kullanacağımız pratik araçları da sağlıyor." -Rudy Markham,Strateji ve Teknoloji Direktörü,Unilever Plc.
 • "Üç seçkin akademisyenin titiz araştırmalara dayanarak ustalıkla kaleme aldığı bu kitap,ikinci kuşak bilgi araştırması metinleri içinde kilit bir konuma oturuyor.Bilgi iş yapan ya da bilgi merkezli iş ortamlarında çalışan herkes bu kitabı mutlaka okumalı ve sindirmeli."
 • -Larry Prusak,Murahhas Aza,IBM Bilgi Yönetimi Enstitüsü
 • Bilginin üretimi sadece titizlikle yazılmış ve ilgiyle okunan bir kitap değil,aynı zamanda çok pratik ve eyleme dönük bir kaynak.Son derece yararlı kavramsal çerçevelerin ve önerilerin yanı sıra Japonya,Avrupa ve ABD deki başarılı şirketlere ilişkin örnek olaylarla dolup taşan bu kitap,hiç kuşku yok ki bilgi yönetimi alanının referans kitaplarından birine dönüşecek." -Prof.Michael A.Cusumano,Sloan İşletme Okulu,MIT
 • "Yazarların,bilginin örtük yanının kültürel temellerine eğildiğini görmek hepimiz için cesaret verici.Gerçek anlamda küresel bir şirket olma çabalarımızda,bize yol göstermesi ve yüreklendirmesi için bu kitaptan yararlanacağız." -Andy Rihs,CEO,Phonak Holding AG
 • "Von Krogh,Ichijo ve Nonaka,bilgi üretiminin en önemli ama en zor yanınının bilginin örtük boyutlarını besleyip geliştirmek olduğu yolunda derin ve haklı bir inançla yazıyorlar.Bu kitap,bilgi üretiminin tartışılabilir ve riskli yanı üzerine bugüne dek yapılmış en sistematik inceleme." -Prof.Dorothy A.Leonard,Harward İşletme Okulu
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963