scorecardresearch.com Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği

Yazar : Figen Tahiroğlu

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ
ZAMANI GELDİ Mİ?
NE SÖYLÜYORLAR, NE DÜŞÜNÜYORLAR?

Aclan Acar (Doğuş Otomotiv) Haluk Alacaklıoğlu (Family Business Advisors)
Melsa Ararat (Sabancı Üniversitesi) Yılmaz Argüden (ARGE Danışmanlık)
Hande Yaşargil Ateşağaoğlu (Praesta Danışmanlık) Ceyda Aydede (Global Hill & Rauf Ateş (Capital Dergisi) Tayfun Bayazıt (TKYD) Ümit Boyner (TÜSİAD) Barbaros Çağa (Çağa Avukatlık Bürosu) Mustafa Çamlıca (Ernst&Young) Can Deldağ (The Carlyle Group) Suzan Sabancı Dinçer (Akbank) Şaban Erdikler (Erdikler Mali Müşavirlik) Hüseyin Gürer (Deloitte) Mehmet Helvacı (İst. Üni. Hukuk Fakültesi) Ebru Karpuzoğlu (Trakya Üniversitesi) Burak Koçer (Egeli&Co Yatırım Holding) Fikret Sebilcioğlu (Cerebra Danışmanlık) Ferruh Tunç (KPGM) Agah Uğur (Borusan Holding) Şerif Ünan (Kalibre Boru) Müge Yalçın (MY Executive) Arzuhan Doğan Yalçındağ (Doğan Şirketler Grubu Holding) Murat Yalnızoğlu (Yıldız Holding) Rıdvan Yirmibeşoğlu (CRA Global)
Sibel Yücesan (Mercer)
HALKA AÇIK ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU YAPISI ANKETİ
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulundan Beklentiler, Yönetim Kurulu Üyeleri İçin Tercih Edilen Deneyim, Seçim Kriterleri ve Aranılan Yetkinlikler, Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Dağılımı ve Görev Tanımı, Yönetim Kurulu Komiteleri, Yönetim Kurulu Üyelerinin Eğitim Durumu ve Erkek-Kadın Oranı, Yönetim Kurulu Üyeleri Performans Ölçümü ve Ödüllendirilmesi, Aile Anayasası

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963